Motorky, motorky, motorky

Výstaviště v pražských Holešovicích hostí v pátek a v sobotu další ročník Prague Harley Days. Tato mezinárodní událost je především oslavou života na dvou kolech.

Letošní Prague Harley Days budou opět oslavou motocyklismu ve všech jeho podobách, ať už se jedná o stroje historické, nejnovější, cestovní, sportovně střižené nebo odkazující k duchu filmů jako Easy Rider – tedy stylu „chopper“, který je pro širokou veřejnost synonymem motocyklu Harley-Davidson. Organizátoři připravili soutěž o nejhezčí upravený motocykl pro příchozí, stejně jako výstavu historických i nejnovějších strojů Harley-Davidson nebo bezplatné testovací jízdy na více než 25 v současnosti vyráběných typech legendární značky z amerického Milwaukee.

LiveWire – první sériový Harley-Davidson na elektriku

Prague Harley Days budou u nás prvním eventem, kde bude k vidění a k dispozici o selfíčko první sériově vyráběný Harley-Davidson poháněný elektřinou. Čas se nedá zastavit a tak je LiveWire, jak se tento motocykl budoucnosti jmenuje, prvním z řady elektromotocyklů, které továrna z Milwaukee pro další generace svých jezdců uvádí na trh.

Freestyle motocross

Tahle akrobatická disciplína si zřejmě vzala jako úkol prokázat, že fyzikální zákony sice platí, ale někdy to může vypadat že ne vždy a za všech okolností. Salta vzad, lety bokem, nejrůznější akrobatické variance při vysokém letu v těsné blízkosti diváků. Tohle všechno vám zastaví dech a zvedne hladinu adrenalinu v celém těle. České legendy FMX jako Petr Kuchař, Petr Pilát, Matěj Česák a řada dalších předvedou show, na kterou jen tak nezapomenete.

Externí obrázek

Motocykloví kaskadéři

Jak Maciej “Dop” Bielinkski, tak parta odvážlivců, kteří si říkají Stuntfighters, předvádí svoje bravurní kousky na motocyklech Harley-Davidson. Tedy na motorkách, které jejich konstruktéři původně stvořili ke zcela jiným účelům, než je jízda po zadním i po předním kole, smyky v nižších i vyšších rychlostech, jízda ve stoje na nádrži nebo pálení zadní pneumatiky za hromového řevu motorů a oblaků dýmu, který divákům neodolatelně voní. Váha strojů a umění jezdců, kteří se představí na Prague Harley Days 2019 bude podívanou par excellence.

Externí obrázek

Testovací jízdy

Ještě jste na motocyklu Harley-Davidson nikdy nejeli? A máte řidičák na “velkou” motorku? Pak vám nic nebrání v tom, abyste si tuto mezeru v motoristických zkušenostech v pátek a v sobotu zaplnili. Testovací jízdy jsou bezplatné, organizované ve skupinkách a s maximálním ohledem na bezpečí všech zúčastněných. Potřebujete pouze dlouhé kalhoty, rukávy a boty s uzavřenou špičkou. Přilby a ostatní potřebnou výstroj vám organizátoři zapůjčí. Takže hurá do sedel!

Externí obrázek

Custom Bike Show

Nekonečná kreativita lidského ducha se projevuje mimo jiné v individuálních přestavbách a úpravách motocyklů. Letošní ročník Custom Bike Show je jako stvořený pro ty, kdo si vlastní stroj šperkují, ladí výkon a realizují vlastní výtvarné koncepty úprav svých originálních, jedinečných strojů. Že takovou motorku nemáte? Nevadí, I jako divák si při prohlídce a hodnocení přihlášených strojů přijdete na své. Galerie moderního umění v jednostopé podobě bude stát za to.

Externí obrázek

Výstavy motocyklů

Ať už se jedná o současnou produkci Harley-Davidson Motor Company, nebo expozici historických strojů, které vyjely na silnice před vice než sto lety, Muzeum a New Bike Expo na Prague Harley Days 2019 nabídne desítky motocyklů Harley-Davidson, které takhle pohromadě, na jednom místě, hned tak nepotkáte. Nemluvě o dalších tisících strojů, na kterých přijedou bikeři z celé Evropy.

Externí obrázek

Základní vstupné na oba dva dny je stanoveno na 600 Kč, ke vstupence zakoupené v předprodeji obdrží každý účastník speciální „nabíjecí“ platební kartu a kelímek s motivy Harley-Davidson. Děti do 15 let, dospělí starší 70 let a handicapovaní mají vstup zdarma.

Podrobnosti o programu, vstupenkách, ubytování a další informace o Prague Harley Days najdete na: www.pragueharleydays.cz.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
3098
1782