Máme pro vás tip na dárek - kupte audioknihu

Takhle o dějinách střední Evropy ještě nikdo nevyprávěl. Oceňovaný román Jaroslava Rudiše vychází jako audiokniha

Jaroslav Rudiš: WINTERBERGOVA POSLEDNÍ CESTA

Externí obrázek

 

Tento jeho první německy psaný román vzbudil velký ohlas a vynesl autorovi nominaci na prestižní cenu Lipského knižního veletrhu. Nyní Winterbergova poslední cesta v překladu Michaely Škultéty vychází i jako audiokniha od vydavatelství OneHotBook. Pod režijním vedením Michala Bureše ji čte herec Pavel Batěk.


V Německu žijící Jan Kraus je zvyklý „převážet“ umírající na druhý břeh – v případě Wenzela Winterberga ho ovšem čeká pořádně dlouhá a překvapivá jízda. A to doslova. Liberecký rodák a bývalý tramvaják, který je stejně starý jako Československá republika a trpí podivnými záchvaty historie, totiž svého pečovatele požádá, aby mu dělal společnost na jeho poslední cestě střední Evropou. Není to ovšem ledajaká cesta – z Berlína totiž putují po stopách Winterbergovy dávné lásky Lenky, která zmizela v Sarajevu počátkem druhé světové války, a jejich průvodcem se stává bedekr pro Rakousko-Uhersko z roku 1913. Ze starcova neúnavného vyprávění a hlasitého předčítání v průběhu hodin a dnů strávených ve vlaku jde mladšímu společníkovi brzy hlava kolem a nejednou si pohrává s myšlenkou ponechat jej svému osudu, přesto s očividně šíleným mužem putuje stále dál. A na povrch pomalu vyplouvají osobní příběhy obou cestovatelů, v nichž se výmluvně odrážejí pohnuté evropské dějiny dvacátého století…

Audiokniha WINTERGBERGOVA POSLEDNÍ CESTA v celkové délce 15 hodin 45 minut vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí (za 445 Kč) i jako2 CD mp3 (za 465 Kč). Pouze na portálu Audiolibrix si však členové předplatitelského klubu mohou tento titul zakoupit jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE


Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
9964
6619