Vyzkoušeli jsme za vás: Nikotinové sáčky LYFT, neboli „kouření budoucnosti“

Na trhu „cigaretových šidítek“ se před časem objevila novinka, která jistě potěší mnoho kuřáků, kteří jen stěží vydrží čtyřhodinový nekuřácký let na slunnou dovolenou do Egypta. Jedná se o nikotinové sáčky LYFT. Rozhodli jsme se je pro vás otestovat. Jak se nám zamlouvají?

Nejprve pár faktů

Sáčky pochází ze Švédska, kde je takzvaný snus tradiční záležitostí a řadu uživatelů má i v dalších severských zemích. Velké oblibě se podobné náhražky tradičního kuřiva těší i v USA či ve Švýcarsku.

Na rozdíl od klasického snusu ale LYFT vůbec neobsahuje tabák! Sáčky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin, kromě nikotinu obsahují vodu, eukalyptus, celulózová vlákna z borovice a aromatické látky či sladidla.

Užívání těchto nikotinových sáčků má být méně rizikové než klasické kouření. Nejvíce škody totiž napáchá samotný proces hoření, během kterého se pálí tabák a kuřák následně vdechuje kouř.

To zní celkem slibně, tak pojďme na to.

Jako první nás u LYFTu potěšila stylová kulatá krabička, ve které se sáčky nachází. Na ní je napsáno, jakou mají sáčky příchuť a sílu.

LYFT

Vzhledem k tomu, že jsme v užívání LYFTu naprostí amatéři, tak jsme sáhli po „nejslabším modelu“. 

Nejvíce nám zachutnala příchuť Polar Mynt, u které máte pocit, jako byste měli v puse pořádně silný Tic Tac.

Pár vteřin poté, co jsme si vložili sáček na dáseň pod horní ret, jsme už cítili mentol a začala nás lehce brnět ústa.

Není čeho se ale bát. To pouze znamená, že začíná působit nikotin.

LYFT

Jeden sáček se má užívat maximálně půl hodiny. Začátečníkům doporučujeme nepřeceňovat své síly a vyndat ho klidně už po deseti minutách.

Chuť mentolu jsme cítili i dlouho po vyndání sáčku.

Velkou předností LYFTu je především diskrétnost a jednoduchost. Nikoho nerušíte hlasitým žvýkáním, nic nerozbalujete, nezapalujete, neskládáte, nenabíjíte,...

Pouze vyndáte z krabičky a dáte pod ret. 

LYFT

Překvapilo nás, že se nám v puse vůbec nemnožily sliny. To je určitě také velká výhoda. 

Představa, že si sáček dáte například v práci v kanceláři a chodíte neustále plivat na toaletu, není příliš lákavá a jistě by se nezamlouvala vašim kolegům.

Zmínit musíme také to, že LYFT na rozdíl od původního snusu nemusí být uchováván v chladu. Můžete ho mít tedy kdykoliv u sebe.

Na českém trhu jsou dostupné 3 různé varianty příchutí: LYFT POLAR MINT (easy, medium), LYFT BERRY FROST (easy, medium) a LYFT ICE COOL (strong).

LYFT

Krabička obsahuje 20 sáčků a cenově vyjde zhruba stejně jako krabička cigaret.

Za nás se jedná určitě o super variantu zejména pro ty kuřáky, kteří dychtí po pár šlucích, ale zrovna není vhodná chvíle. 

Například se LYFT šikne v práci, když vás šéf zrovna nechce pustit na cigáro, nebo v letadle během dlouhého nekuřáckého letu, kdy se chcete zbavit stresu.

Nikotinové sáčky jistě ocení kuřáci v zimě, kterým se nechce kvůli každému cigáru chodit mrznout ven před bar.

Už jste vyzkoušeli LYFT také? Napište nám své poznatky v komentářích.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
4760
5478