Gastronomie musí být zážitek

Praha je plná restaurací a gastro podniků a leckdy je nelehké se zorientovat, nicméně stačí zajímavá indicie, podnět a víte kam se vydat. Nová restaurace RED Pif nedaleko stanice metra Anděl, na rohu ulic Nádražní a Bozděchovy za vaši pozornost určitě stojí.

Nový RED Pif, příběh pokračuje

Příběh wine baru RED Pif se začal psát v roce 2010 na Starém Městě pražském v ulici U Dobřenských, nový RED Pif na Andělu na něj navazuje. To chcete zažít, poctivě ošetřená Plzeň či vynikající naturální vína z Francie nejsou zdaleka jediným lákadlem RED Pifu. Mistrem kuchyně je chef David Kalina, jenž si své renomé vydobyl v podnicích Mincovna, Tiskárna či U Tellerů. „Propojujeme tradiční českou kuchyni, s moderní francouzskou gastronomií“, říká David Kalina.

RedPif

Interiér od mistrů

Design restaurace je inspirovaný tradičním tvaroslovím dřevěných hospod, moderní tvář s výrazným zastoupením hrubě opracovaného smrkového dřeva dali podniku architekti Jakub Fišer a Marek Schneider z ateliéru Aulík Fišer architekti. Skleněná svítidel, které speciálně pro RED Pif navrhl legendární designér Rony Plesl.

RedPif

Co na to hosté?

Hosté na RED Pifu nejvíce oceňují unikátní spojení tradiční české kuchyně a výtečného plzeňského ležáku s moderní středomořskou gastronomií a výběrem francouzských přírodních vín.

RedPif

Rovněž přátelskou atmosféru podniku, kterou dotváří obsluha v elegantních úborech od módního návrháře Lukáše Macháčka.

Chef David Kalina doporučuje

RedPif

Davide, jaké máš favority ze stávajícího menu?

Předkrm

Tartare parisien — klasická pařížská úprava tataráku, petrželový salát, domácí hranolky nebo topinky na sucho

RedPif

Hlavní jídlo

Pečené vepřové žebro na cideru, křen, kyselé jablko, ředkvičkový salát, bageta

RedPif

Dezert

Bramborové šišky s mákem a oříškovým máslem, švestkový sorbet

RedPif

Sledujte nás: www.redpif.cz

https://www.facebook.com/redpifrestaurant/

https://www.instagram.com/redpif/

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
17999
7955