Chcete nádherné vlasy? Zaměřte se na zázračný kokosový olej!

Kokosový olej na vlasy je pro své jedinečné vlastnosti oblíbený snad po celém světě. Na pokožku a vlasy se aplikuje v čisté formě, používá jako přísada v různých kosmetických přípravcích nebo taky při vaření. Známé jeho tajemství a v tomto článku se o něj s vámi podělíme!

Kokosový olej je bohatý na užitečné mastné kyseliny (olejová, linolová, laurová, palmitová, kaprylová, stearová atd.), vitamíny (A, E, D3, PP) a stopové prvky (zejména fosfor, zinek, měď, sodík, jód, železo, mangan, selen a vápník).

Při výběru kokosového oleje doporučujeme věnovat pozornost metodě extrakce:

- Za horka lisovaný olej se získává vařením kokosového mléka, které se lisuje z dužiny kokosových ořechů. Kokosový olej se vaří, při vaření získává tužší konzistenci.

- Za studena lisovaný kokosový olej se získává přímo z dužiny kokosových ořechů.

Olej lisovaný za studena je považován za nejlepší, protože si uchovává všechny své prospěšné látky. Ten kokosový (stejně jako ostatní oleje) je vhodné používat nikoli v čisté formě, ale jako součást přípravků pro péči o vlasy. V kombinaci s dalšími složkami se účinek znásobí, což znamená, že výsledek bude viditelnější: vlasy budou poslušnější, měkčí, zvlhčené. Šampon s kokosovým olejem a další pečující přípravky si můžete objednat na webových stránkách MAKEUP.

Externí obrázek

Jak správně používat kokosový olej?

Při aplikaci produktů obsahujících mastné komponenty je důležité to nepřehánět. Pokud ho nanesete ve velkém množství na suché vlasy, výsledek vás rozhodně nepotěší: prameny budou vypadat neupraveně. Aplikujte dvě až tři kapky přípravku na mokré vlasy, pak vás účinek kokosového oleje překvapí a získáte nádherné zdravé vlasy.

Kokosový olej se používá v čisté formě nebo jako aktivní složka v produktech pro péči o vlasy. Například v bezoplachových sérech je hlavním účelem oleje obnova roztřepených konečků vlasů. Velké a husté mastné molekuly obalují prameny, ty jsou pak pružnější a pevnější. Při aplikaci přírodního oleje na kořínky vlasů, (poblíž jsou mazové žlázy), se však zvyšuje riziko nežádoucího nadměrného maštění a slepování vlasů.

Kokosový olej se špatně smývá vodou a má tendenci se hromadit na vlasové pokožce v oblasti vlasových folikulů. Právě proto je pro péči o pokožku hlavy doporučováno používat vyvážené kosmetické produkty na bázi kokosového oleje. Složení takové kosmetiky by obvykle mělo zahrnovat určité množství kokosového oleje, které zlepší pěnivost přípravku a usnadní jeho oplachování, ale nenahromadí mastné zbytky na pokožce hlavy.

Zdroj obrázků: New Africa / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
14940
3234