Místo Veroniky zavazuje brusle šestiletému klukovi. Exkluzivní premiéra videoklipu s Jágrem!

 •   16:10
 • diskuse

Jaromír Jágr v klipu kapely LOLA. | foto: reprofoto Youtube

Váže brusle malému žáčkovi. Zpívá i rapuje. Na sobě triko, které ještě jednou oblékne. Hokejová celebrita Jaromír Jágr si zahrál v klipu nadějné skupiny Lola, jež složila hymnu pro klub jeho „srdce“ - pro Rytíře Kladno.

Skloní se, klene si na jedno koleno. Pak klukovi ze šesté třídy zaváže brusli. Jsou přece spoluhráči, spolubojovníci z jednoho klubu. Jaromír Jágr i tenhle klučina - oba jsou Rytíři z Kladna.Nejslavnější český hokejista i tímhle gestem ukazuje, jak mu záleží na klubu, v němž vyrůstal, a který nyní vlastní.

Tenhle skeč předvede v klipu písně pražské skupiny Lola v sestavě Aleš Petržela, Petr Baláš a Jakub Jakubec. Píseň má jméno „Kladnou hlavou“. Dynamicky nadupaná skladba šturmuje Kladeňáky, aby se jejich klub vrátil do extraligy. Nyní totiž působí v první lize, tedy v druhé nejvyšší soutěži.

Pražské nadějná skupina Lola

Pražské nadějná skupina Lola

„Tvůj sen se s jarem nerozpustí....máme víru,” zní výmluvně úvodní pasáž písně, kterou si hokejový klub vybral za hymnu a jenž má Kladenské odrazit ze dna.

Videoklip vznikl přes léto, kdy se Jágr soustředil se na shánění peněz pro Rytíře a na svou přítelkyni Veroniku. I tak nebylo lehké přemluvit introvertní legendu k natáčení. „Jaromír nám dal jenom 15 minut na točení klipu, ale nakonec s námi zůstal skoro dvě hodiny. Natáčelo asi do jedné ráno a on si potom vzal tu svou zátěžovou vestu a šel ještě trénovat,“ pochvaloval si Aleš Petržela, lídr skupiny Lola.

Záměr natočit video se líbilo nejen Jágrovi, ale i celému klubu. V klipu si zahrál také trenér Pavel Patera, jeden z nejslavnějších hokejistů přelomu tisíciletí. V té době nahrál snad na všechny branky (s nadsázkou) národního mužstva v důležitých zápasech. Například v semifinále i finále v Naganu, na turnaji, kde Češi vyhráli olympijské zlato.

Kapela Lola na stadionu Rytířu v Kladně

Kapela Lola na stadionu Rytířu v Kladně

Mihne se tady také jeho asistent: mistr světa a vítěz Stanley Cupu František Kaberle či kapitán nynějšího mužstva Jiří Burger, mimochodem jeden z nejlepších hráčů tuzemské extraligy posledních dvaceti let.

A proti nim žáčci ze šesté třídy. Oni jsou budoucnost Kladna, vlastně jako Jaromír Jágr, který se do svého klubu vrátí buď po této sezoně, nebo po té další. Aby pomohl, aby si užil hymnu.

Jaromír Jágr, vlastník kladenského klubu.

Jaromír Jágr, vlastník kladenského klubu.

„Příliš se nepodobá ničemu, na co jsme u hokejových hymen zvyklí. Ale je to pecka, která má nápad, příběh a skvělý text. Vznikla spontánně, od srdce a bereme ji jako milý dárek pro náš klub, hráče a fanoušky,“ řekl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral, který ještě před oficiálním vydáním písničky sbíral ohlasy od několika vybraných posluchačů. „Samozřejmě jsem byl zvědavý, co na ní řeknou někteří hráči a především hlavní trenér Pavel Patera. Všichni po prvním poslechu vypadali nadšeně a věřím, že se stejně tak bude líbit i fanouškům a šéfovi Jaromíru Jágrovi. Koneckonců také on sám byl pro písničku inspirací,“ prozradil Heral.

Desku kapely Lola, která obsahuje i song pro Kladno, pokřtili Robert Rosenberg, Miluše Bittnerová a kladeňáci.

Desku kapely Lola, která obsahuje i song pro Kladno, pokřtili Robert Rosenberg, Miluše Bittnerová a kladeňáci.

Poté přišlo natáčení klipu - a jak vidno, Jágrovi se hymna líbí.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:10 19. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  14
 • Haha
  13
 • Sladký
  13
 • Tvl
  11
 • Cože
  9


Komentáře