Umělci vzpomínají na kamaráda Třísku: Stále se nemůžeme vzpamatovat!

Včera se konalo poslední rozloučení s Janem Třískou, který navždy odešel po nešťastném pádu z Karlova mostu do Vltavy. Rozloučit se s ním přišly desítky lidí, nechyběli především přátelé. Co vzkázali?

V deset hodin ráno v pátek ráno se loučili přátelé i veřejnost s nedávno zesnulým Janem Třískou. Ten podlehl zraněním, které utrpěl po pádu z Karlova mostu do Vltavy. Přišlo opravdu nespočet lidí, mezi nimiž byla spousta známých osobností. Až na pár výjimek na svého kamaráda zavzpomínaly tyto osobnosti před kamerou Expres.cz.

„Vzpomínám na něj jako na velikého člověka a úžasného umělce, který myslím, že byl pro nás všechny příkladem, a je mi nesmírně líto jeho odchodu. Ale myslím, že pro nás stále žije. Osobně jsme se potkali třeba zrovna tady na Národní třídě, když jednou ráno běžel a já tu na někoho čekal. V srdcích nás všech je stále a nechci se s ním loučit. Nezapomenu na Igora Hnízda,“ sdílel své pocity Jan Potměšil, který dorazil mezi prvními.

„Včera jsem psal jeho švárovi Ivanovi, že Jan Tříska byl kluk i muž a byl to velký charakter. Nechci říkat fráze, ale je to člověk, kterého si asi každý zamiloval a každého v některé roli zasáhl. Točili jsme spolu ve filmu Horem pádem, strávil jsem s ním dost času a moc jsem si ho vážil. Přestože ze sebe nechci dělat jeho kamaráda. Od toho tu byli jiní, třeba Václav Havel,“ pokračoval Jan Hřebejk.

„Jeho náhlý skon mě šokoval. Myslím si, že je to nějaká náhoda, protože já vím, že on chodíval na Karlův most se nabít a byl před začátkem nové práce, tak se zřejmě stalo, co se stalo. Ale on byl rád na světě,“ nechal se slyšet Jiří Štěpnička, ke kterému se v rozhovorech připojil i Jiří Suchý nebo Jan Hrušínský.

Fotogalerie

Komentáře