Žena, která naposledy viděla Třísku na římse mostu: Vypadal šťastně!

Legendární Jan Tříska v pondělí ráno podlehl po pádu z Karlova mostu svým zraněním. Ačkoliv nikdo přesně neví, proč herec seděl na římse mostu, ani to, jak spadl do studené řeky, Expres.cz získal exkluzivní vyjádření ženy, která s ním mluvila několik minut před tragédií.

Jan Tříska zemřel v pondělí ve dvě hodiny ráno poté, co ležel od soboty v umělém spánku v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích po záhadném pádu, nebo možná skoku, z Karlova mostu do řeky Vltavy.Co osmdesátiletého herce vedlo k tomu, že seděl a podle očitých svědků spadl z okraje mostu, není zatím jasné. Trochu světla do případu přináší žena, která se ten den procházela po mostě a všimla si muže sedícího na římse mostu. „Šli jsme kolem asi v 15.15. Ptala jsem se, jestli by nebylo lepší sednout si obráceně. Odpověděl mi, že je to v pořádku,“ prozradila Jitka S.

Ta se ale hercem, kterého podle svých slov nepoznala, nenechala odbýt. Ještě jsem se jednou vrátila, ale velmi klidně mi odpověděl, že takhle je mu dobře. Nebyl dezorientovaný, vypadal spokojeně. Usoudila jsem, že ví, co dělá, a šli jsme dál. Z davu si ho nikdo před námi ani po nás nevšiml,“ říká žena, která přišla s klíčovou informaci, a sice, že Tříska na okraji seděl desítky minut.

Časově odhaduju, že se ta tragédie stala až třicet minut po nás. Já jsem ho opravdu nepoznala, protože měl čepici. Nečekala jsem, že mluvím s takovou kapacitou. Kdybych ho poznala, zřejmě bych se na něj promluvit neodvážila,“ vysvětlila nám svědkyně.

Názory na hercovu tragickou smrt se různí. Zatímco hasiči už v sobotu, kdy se ještě nevědělo, že jde o Jana Třísku, mluvili o dobrovolném skoku starého muže do Vltavy, policie v pondělí přišla s prohlášením, že určitě nešlo o sebevraždu, a mluví o náhodě. „Z dosud provedeného vyšetřování zatím vyplývá, že šlo o nešťastnou náhodu, nikoli cílené jednání osmdesátiletého muže,“ řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Tato teorie podporuje slova Jiřího Mádla, podle kterého šlo o jistý rituál, který měl Tříska vykonávat před každým filmovým natáčením. V těchto dnech měl začít natáčet nový film Na střeše. Znepokojující ovšem zůstává, že Třísku z mostu neodvedla ochranka, která z několika kamer nepřetržitě sleduje celý Karlův most a každého, kdo se pohybuje mimo cestu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:56 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  55
 • Tvl
  31
 • Cože
  26
 • Haha
  22
 • Super
  21
 • Sladký
  15


Komentáře

Expres.cz