Kauza Nečesaný: Kriminalista chce zničit moji čest, tvrdí Josef Klíma

Kriminalista Milan Jušta přiznal, že měl poměr s jednou ze svědkyň v kauze Nečesaný a prozradil jí důvěrné informace. Nyní se opírá do reportéra Josefa Klímy, který se kauzou surového napadení kadeřnice zabýval. Vyčítá mu, že měl na aktéry případu neblahý vliv a pocuchal jim psychiku!

Milan Jušta, vyšetřovatel, který přiznal poměr s jednou ze svědkyň v případu Lukáše Nečesaného a možné ovlivňování vyšetřování, se opřel do reportéra Josefa Klímy, který se celou kauzou zabýval. Podle Jušty byla napadená kadeřnice ve velmi špatném psychickém stavu ode dne, kdy ji reportér Klíma se svým štábem navštívil.

Tlačil na ni tak, že se zhroutila. Plakala a chtěla skončit se životem,“ prohlašoval Jušta v soudní síni. Kadeřnice pak prý potřebovala péči psychologa a policisté se poté rozhodli poskytnout jí ochranu, aby se cítila klidněji.

Policejní ochrana v době, kdy byl Nečesaný již dávno za mřížemi a z logiky věci od něj tedy kadeřnici nehrozilo nebezpečí, vyvolala řadu pochybností ohledně viny či neviny Nečesaného.

Vzhledem k tomu, že bývalá přítelkyně Jušty Jana T. tvrdí, že se jí expartner svěřil s tím, že vina byla na Lukáše Nečesaného svalena, snaží se nyní zostuzený vyšetřovatel svou poškozenou reputaci pochopitelně napravit.

To se ostatně domnívá sám Josef Klíma. „Já to vnímám jako velký útok na svou profesionalitu a čest. Za tou paní jsem v roce 2014 zašel a slušně se zeptal, zda nám k tomu případu ještě chce něco říct. Ona řekla, že ne, a tak jsem se rozloučil. Od té doby jsem s ní nemluvil,“ uvedl pro Expres.

„Myslím si, že jen pan vyšetřovatel chtěl odvést pozornost od vlastního případu,“ dodal. 

Fotogalerie

Komentáře