Tvář voleb Bartoš: Čím kromě svých vlasů vzbuzuje pozornost?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (37) se stal rozhodně nejvýraznější tváří letošních voleb. Nejen, že se mu se stranou povedlo prorazit do Poslanecké sněmovny a rovnou mezi ty nejlepší, ale dokázal, že se dá politika dělat i s dredy na hlavě a krabičkou cigaret v náprsní kapse. Čím je vlastně Bartoš tolik výrazný a proč mu všichni odpouští veškeré módní přešlapy?

Politik Ivan Bartoš se stal téměř ikonou letošních voleb. Jeho jméno znělo mezi lidmi i v médiích velmi často a mohla za to především jeho vizáž. Bartoš má totiž na hlavě dlouhé dredy, které mají lidé spojené většinou s výtržníky nebo uživateli lehkých drog.Kromě toho ukázal, že i politik může mít tzv. na salámu a vyrazit do společnosti s džínami pod zadek, vytahanou bundou nebo barevným páskem.

Jeho postoj zkrátka lidi baví, ačkoli je na něm z módního hlediska téměř všechno špatně. Jaké jsou ty nejvýraznější chyby a co by měl předseda Pirátů změnit?

Oblek mu vůbec nesedí.

Oblek mu vůbec nesedí.

Největším kamenem úrazu je pro Bartoše rozhodně oblek. Neumí zvolit správnou velikost, barvu a ani vzor kravaty. O tom nás mimo jiné přesvědčil během udílení státních vyznamenání ve Vladislavském sále, kam dorazil v minimálně o velikost větším saku a košili se vzorem, v níž působil jako starý mladý.

Pokud bychom se tedy měli zaměřit na tuto oficiální část, rozhodně bychom mu doporučili obleky na míru, jelikož je velmi hubený a drobný, což samozřejmě ztěžuje správný výběr velikosti. Bartošovi navíc bude perfektně sedět černá nebo tmavě šedá. Měl by se zcel vyhnout tmavě modré barvě.

Formální oblečení mu nic moc neříká.

Formální oblečení mu nic moc neříká.

Nejčastěji ho pak vidíme v černé košili, džínech a v barevném pásku. Tento outfit je skutečně, jak se říká, každý pes, jiná ves. Měl by si ujasnit, co svým oblečením chce vlastně říct. 

Možná by mu prospělo inspirovat se hipstery a zkusit černou košili zastrčit do šedivých džínů, kterým dodá šmrnc elegantním páskem a obuví. Hodně by mu podle nás sedělo i obyčejné triko v kombinaci se sakem.

Zapadá mezi mladistvé.

Zapadá mezi mladistvé.

Nejlépe se samozřejmě Bartoš cítí ve svém, tedy v civilu, kdy si může dovolit obléknout džíny pod zadek, vytahanou bundu a obyčejné triko. A ačkoli mu téměř nic neladí, je sám sebou, čímž samozřejmě v lidech budí správný dojem. To mu nijak neodpíráme, měl by se ale opět soustředit na správnou velikost. 

Často na něm věci visí. Což nejenom, že působí trhansky, ale také nevkusně. Obzvlášť, když má drobnou figuru.

Fotogalerie

Komentáře