Konečně vám to vysvětlíme! Jak poznáte hipstera od lumbersexuála

Lumbersexuál? Hipster? Kdo se v tom má vyznat? | foto: koláž Expres.cz

Je to jedna z nejdůležitějších věcí, jak přežít v dnešním pomateném světě plném různosexuálů a podivných existencí známých pod jménem hipster, milujících transparentní materiály a náhodné seskupení rostlin.

Narazíte na ně úplně všude. Jsou to muži s plnovousem, kterých je plný internet, Instagram a kavárny s poetickými jmény jako Rubínové jablko či Smoothjazz smoke.Hipsteři a lumbersexuálové vypadají na první pohled stejně a nelze je od sebe skoro rozeznat. A právě proto je tu náš ultimátní návod, s nímž budete hned vědět, která bije.

1.

Lumbersexuál vypadá jako dřevorubec, který by mohl jít z fleku klátit šumavský prales. Hipster vypadá jako baletka s plnovousem.

Lumbersexuálové dbají na svůj vzhled stejně jako metrosexuálové, ale s tím rozdílem, že si libují v dřevorubeckém archetypálním vzhledu muže.

2.

Hipster nosí v žebradle knihy Zločin a trest, Vojna a mír, Psohlavci a Evžen Oněgin. V originále samozřejmě. Nikdy žádnou z těchto knih nečetl a jejich obsah zná jen z Googlu. Lumbersexuál nosí kvalitní koženou pánskou tašku a v ní drahé pero, high-tech komunikátory a kvalitní osvěžující krém na obličej. Zná jen ten obsah knih, které četl doopravdy, a zásadně se s nimi nechlubí v metru.

3.

Lumbersexuál jde do jakéhokoliv baru či hospody a pije všechno, na co má chuť, protože má peníze. Hipster chodí do undergroundové čtyřky na levnou dvojku, protože jeho náboženstvím je dát najevo, že není posh, což ve skutečnosti znamená, že smrdí korunou a závidí lumbersexuálům.

4.

Lumbersexuál je třeba princ Harry nebo David Beckham. Ze slavných není hipsterem nikdo.

5.

Lumbersexuál se umí oblékat podle posledních trendů, hipster chodí v dámských legínách.

6.

Vousy. Jak to tedy s nimi je? Hipster si je matlá voskem do komických tvarů, lumbersexuál je nechá narůst a pak je jen zastřihne, navíc si může dovolit kvalitní barber shop.

7.

Hipsteři chodí do televize a říkají tam legrační věty jako: „Nejsem si zcela jistý, zda je to umělecká instalace, nebo náhodné seskupení rostlin“. Lumbersexuálové chodí na večírky, většinou neříkají nic a sbalí tu největší kočku v dosahu tří kilometrů. Kterou pak samozřejmě za noc třikrát osouloží.

8.

Hipsteři chtějí být tak strašně originální, že jsou vlastně součástí stáda. Lumbersexuálové jsou jen chlapi, co na sebe dbají a k tomu mají plnovous.

Hipster nejspíš vznikl nějak takhle.

9.

Lumbersexuál vám může šéfovat. Hipster vám šéfovat nebude nikdy, protože šéfováním, penězmi a řádnou prací pohrdá.

10.

Hipster je většinou někde na filozofické škole, takže vám pak bude doma mohutně rozprávět o věcech, které vám jsou úplně šumák, protože potřebujete opravit ledničku a kape kohoutek a hergot zase není zaplacený plyn. Lumbersexuálovi je jedno, kolik somálských dětí hladoví a kam ten svět spěje, protože on s tím stejně nic neudělá. Spraví vám ledničku, utáhne kohoutek a o složenky se postará sám.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 30. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  307
 • Haha
  98
 • Trapas
  81
 • Tvl
  58
 • Cože
  34
 • Sladký
  19


Komentáře