Film Gangster Ka: 50 milionů stačilo k tomu natočit film o Krejčířovi!

Miroslava Etzlera chytla URNA! | foto: Expres.cz

I přes to, že měl film Gangster Ka nízký rozpočet, vznikl z něj jeden z nejlepších českých filmů za rok 2015!

Film na motivy příběhu podnikatele odsouzeného k trestné činnosti Radovana Krejčíře, Gangster Ka, sklízí slávu! A to měl před pár měsíci na mále.

„Bál jsem se, že film nedotočíme. Měli jsme velmi nízký rozpočet a problém sehnat partnery,“ rozpovídal se na slavnostní premiéře filmu režisér Jan Pachl, kterému 50 milionů nakonec stačilo k tomu, aby film mohl do kin. (pozn. red. například film o Lídě Baarové měl rozpočet 80 milionů, a to se natáčel pouze na území České republiky)

Fotogalerie

A ještě, že tak! Během jednoho dne si na Československé filmové databázi vysloužil 79% a získal pochvalu moderátora Libora Boučka.

„Ten thriller za to stojí. Honza Pachl je vynikající režisér. Jděte do kina! Bude vás mrazit. Přemýšlel jsem o košatějším statutu, ale ten film ho nepotřebuje. Prostě jděte! Skvělá práce,“ pochvaloval si Bouček chvíli po promítání.

Naopak o kladných zážitcích z filmu nemůže mluvit hlavní představitel Krejčíře alias Káčka, Hynek Čermák. „S*alo mě to. Žít pět měsíců, po které se natáčelo, v takovém člověku bylo hodně nechutné,“ sdělil Čermák serveru Blesk.cz jeden z důvodů, proč nedorazil na premiéru.

„Když jsem odešel z placu, měl jsem pocit, že se pozvracím. A pořád je to ve mně,“ pokračoval pro časopis Reportér představitel Gangstera Ka.

I přes všechny patálie, které film potkaly, z něho ale podle redakce Expres.cz vznikl jeden z nejlepších a nejpropracovanějších za rok 2015.

Obsah: Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod“ století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. zdroj: ČSFD.cz

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:59 8. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  3
 • Tvl
  2
 • Haha
  1
 • Cože
  1
 • Trapas
  1
 • Sladký
  1
Komentáře