Mosulská kráska jde, pokřikovali na džihádistku Lindu při zatčení!

Linda se s vojáky moc dobře neměla. | foto: Expres

Džihádistka Linda (16) z Německa, která byla živá nalezena v osvobozovaném Mosulu, se s pochopením iráckých vojáků příliš nesetkala, vzhledem k tomu, že ji považují za teroristku a hrozí jí velice tvrdý trest. Nyní se na internet dostalo video dokumentující její zadržení. A jak je vidět, vojáci s ní nezacházejí zrovna jemně!

Džihádistka Linda (16) z Německa, která utekla z domova, aby se přidala k Islámskému státu, byla při osvobozování Mosulu nalezena zraněná a unavená vedle svého mrtvého čečenského manžela a s podvyživeným synem v náručí.Iráčtí vojáci si zprvu mysleli, že se jedná o jezídskou sexuální otrokyni, protože ale jeden z nich uměl trochu německy, velmi brzy vyšlo najevo, jak se věci mají. I s dítětem ji vojáci vzali s sebou a oběma poskytli zdravotní péči. Jak je však vidět na videu, které se nedávno objevilo na internetu, zrovna lehké to s nimi Linda neměla.

Dívku vedou dva muži a je vidět, že ji drží opravdu pevně. Vzhledem k tomu, že byla zraněná a zesláblá, není zcela jasné, zda ji podpírají, ale spíše to vypadá, jako by se obávali, že se jim pokusí utéct. Kromě toho Linda křičí a naříká, napůl strachem a napůl bolestí. Podle dostupných informací měla totiž postřelenou ruku.

Podle výpovědí íránských vojáků byla dívka terčem posměšků a pokřikování, nazývali ji „Kráskou z Mosulu“ a cestou na ni lidé hvízdali. Nabízí se vysvětlení, že možná dobře věděli, o koho jde. Lindu poté i s dítětem vojáci transportovali do vazby v Bagdádu, kde čeká na soud. Není však zatím zřejmé, zda k němu skutečně dojde, protože Německo se vytrvale snaží vyžádat si vydání Lindy zpět do vlasti, kde by byla souzena o poznání mírněji. V Iráku jí za terorismus totiž hrozí i trest smrti!

Fotogalerie

Komentáře