Brutální útok v Dubí: Policie nikoho neobvinila a rasistický podtext nevyšetřuje

Den po krvavé bitce v dětském brouzdališti v Dubí ještě není nikdo obviněn. Mladík David (25), který leží doma s mnohačetnými poraněními, podal na útočníky už včera trestní oznámení. Policie zatím čeká na výslechy svědků a lékařskou zprávu. Zarážející ovšem je, že policisté za útokem nevidí žádný rasistický podtext, a to přestože právě rasistické nadávky vůči „bílému“ mladíkovi i ženě, které se zastal, nebraly konce.

Policisté zatím žádného z útočníků nezadrželi ani neobvinili. Trestní oznámení ale už od zraněného mladíka obdrželi. „Policie to zatím řeší jako výtržnictví, podezřelá je jedna žena a pět mužů. Budou probíhat výslechy účastníků i svědků a musíme počkat na lékařskou zprávu. Není vyloučeno, že se kvalifikace rozšíří o ublížení na zdraví. Rasistický podtext prozatím nevyšetřujeme,“ řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Zbitý pětadvacetiletý mladík David se po útoku bude zotavovat minimálně měsíc. „Mám prokopnutá žebra, na pravé ucho neslyším, oko mě pobolívá, mám sešitou pusu zevnitř, vlastně jsem měl díru skrz do tváře, hlava mě bolí, občas mám i mdloby,“ popisuje mladík. Navíc čelí stejně jako někteří svědci výhrůžkám od útočníků, které nikdy předtím neviděl. „Když jsem odcházel do záchranky, ukazovali na mě, že dostanu ještě a že jsem mrtvý chlap,“ řekl hrdina.

Celý útok se odehrál včera odpoledne na koupališti v Dubí na Teplicku, kde se mladý muž zastal napadené ženy v brouzdališti. Následně se k němu seběhlo sedm romských útočníků a brutálně ho, i před zraky malých dětí, zbili. I když mu na pomoc přispěchali další lidé, útok byl velice rychlý a surový a David skončil se středně vážnými poraněními v nemocnici. Nebýt zásahu ostatních návštěvníků koupaliště, mohl celý incident pro poškozeného dopadnout ještě mnohem hůře.

K incidentu se vyjádřil i Zdeněk Ryšavý, ředitel organizace Romea: „Jakékoliv násilí je třeba jednoznačně a rázně odsoudit. Padni komu padni. Věřím policii, že celý incident vyšetří a konkrétní viníci budou potrestáni. Excesy jednotlivců však nelze vztahovat na celou romskou komunitu.“

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:51 7. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  130
 • Trapas
  15
 • Haha
  11
 • Super
  9
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře