Horor na pódiu: Bubeník Doctora P.P. hrál s infuzí a kýblem, skončil v sanitce!

Bubeník kapely Doctor P.P. Tomáš Knotek i přes velké zdravotní problémy koncert odehrál skoro celý. | foto: Archiv

Velké drama se odehrálo na festivalu Keltská noc v Harrachově přímo během koncertu kapely Doctor P.P. Bubeníka kapely Petra Pečeného zastihla akutní žaludeční nevolnost. Statečný hudebník Tomáš Knotek zabubnoval celý set, i když trpěl silnou žaludeční virózou provázenou zimnicí a zvracením. Poslední píseň už neměl sílu dohrát a zdravotníci ho z pódia odvedli rovnou do sanitky.

„Už během cesty na festival bylo našemu bubeníkovi zle a bylo jasné, že má žaludeční virózu. Kdo ji zažil, včetně zimničných stavů a horečky, ví, o čem je řeč,“ nechal se slyšet Petr Pečený

Přesto se Knotek rozhodl koncert odehrát. Aby to zvládl, musel dostat bezprostředně před vystoupením od zdravotníků infuzi. „Vydal se na stage s kýblem, který během vystoupení několikrát využil, a pro mě bylo naprosto šokující, že vydržel hrát i zvracet dohromady, aniž by jakkoli přestal hrát nebo ztratil rytmus,“ líčil nevěřícně Pečený, který odvahu a nadšení pro věc umí ocenit. I tak mu to doteď vrtá hlavou, že byl Knotek něčeho takového vůbec schopný.

Do toho mu ještě několik minut krvácela ruka, z níž se mu uvolnila kanyla. Když s námi poslední písničku, kterou už Tomáš nemohl odehrát, lidi odzpívali celou v improvizované unplugged verzi, byl jsem vážně naměkko. S kluky z kapely jsme konstatovali, že tak adrenalinový a emotivní koncert jsme ještě nezažili,“ dojal se frontman kapely.

Tomáš Knotek byl druhý den propuštěn z nemocnice a konstatoval, že si koncert vlastně příliš nepamatuje a odehrál ho jen díky podpoře fanoušků a péči zdravotníků, kteří jej celý koncert jistili přímo na pódiu.

„Děkuju všem, rád jsem za vás cedil krev, o tom dalším raději pomlčím,“ vzkázal fanouškům Doctora P.P. Knotek, který si v Harrachově sáhl až na samé dno. I tak ale coby hudebník obstál. Klobouk dolů!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:07 6. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  30
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Sladký
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat