Přišel zkontrolovat vodu, ukradl jim šperky, peníze a platební karty

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Policie chytila podvodníka, který okrádal seniory na Sokolovsku a Chebsku. Sliboval jim třeba levnější energie nebo se do jejich bytů vloudil pod záminkou, že jde zkontrolovat vodu.

Důvěřivé seniory se sedmadvacetiletému muži podařilo obrat o 350 tisíc korun.

„Zaměřoval se jen na seniory. V květnu je oslovil v Březové u Sokolova a také v Mariánských Lázních pod legendou, že nabízí služby společnosti poskytující energie. Vystupoval tak důvěryhodně, že ho osoby pustily do svého bytu. Místo toho, aby jim zařídil lepší ceny energií, tak v okamžicích, kdy mu senioři připravovali sklenici vody, prohledal jejich byt a odcizit různé věci. V Mariánských Lázních měl tímto způsobem odcizit věci v hodnotě přes 200 tisíc korun,“ popsal podvodníkovy praktiky krajský policejní mluvčí Michal Žáček.

V dalších případech si muž vymýšlel například to, že opravoval vodu v sousedním bytě a musí zkontrolovat, zda neprotéká právě do bytu, ve kterém bydlel oslovený senior, anebo že se v domě stala vodovodní havárie.

„Pod takovými záminkami se mu podařilo vejít do dalších čtyř bytů. V těch opět využil nepozornosti seniorů a z domova jim odcizil finanční hotovost ve výši přes sto tisíc korun a různé šperky či platební kartu. Svým jednáním v uvedených šesti případech měl způsobit škodu přesahující částku 350 tisíc korun,“ vypočetl Žáček.

Sedmadvacetiletého muže se podařilo zadržet dne 12. června sokolovským kriminalistům, kteří na případu spolupracovali s chebskými kolegy. Podvodníkovi hrozí pětileté vězení.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:10 12. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  8
 • Trapas
  7
 • Super
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
Komentáře