Ceny Anděl: Dan Bárta je nejlepší zpěvák za 25 let? To jako vážně? A proč ne Gott?

Letošní Andělé jsou hodně divocí. | foto: koláž Expres.cz

Ceny Anděl letos zase dokázaly překvapit, i když už od nich nikdo moc nečeká. Kabáti se zhrzili a nepřišli, Lenka Dusilová měla politický proslov, Bára Poláková válcovala všechny. Výsledky jsou nuda, my máme zákulisní drby!


Kapela Lucie dostala cenu za nej kapelu té čtvrtletní divnosti. Přišli tam všichni a dělají, že jsou hrozní kamarádi.

A taky dělali, že jsou skoro druzí Beatles, ale i tak gratulace, pořád to byla nejlepší volba.

Koller si převzal dvě ceny a ještě s kapelou Lucií dostali cenu za kapelu pětadvacetiletí.

Koller si převzal dvě ceny a ještě s kapelou Lucií dostali cenu za kapelu pětadvacetiletí.

Zpěvačkou pětadvacetiletí je Lucie Bílá.

Čili teď to nechápeme. Když tohle vyhrála Lucka, proč mužskou cenu nevyhrál Karel Gott?

Fotogalerie

Andělé mají letos speciální cenu Zpěvák pětadvacetiletí. A tím je Dan Bárta.

Dan Bárta, který fotí vážky.

Dan Bárta, který má poslední dvě alba, kterým by nerozuměl ani Kafka.

Dan Bárta, jehož vystoupení na Andělech bylo nejdivnější a nejnudnější za celý večer.

Do síně slávy vstoupil Michal Pavlíček. Hrozně dojemně děkoval a pak strašně dlouho hrál něco, co nám znělo jako Division Bell od Pink Floydů. V ten moment vstoupil do místnosti náš šéfredaktor a řekl, že tady hraje něco od Pink Floydů.

Takže je to pravda.

Slza nedostala v kategoriích pro kapely ani jednu cenu. Tu za album roku si odnáší totiž David Koller.

Mluví dlouho a taky mluví o politice.

Nafrněná Poláková si odnáší dalšího Anděla za skladbu roku. Poláková jenom děkuje a nic politického na pódiu neříká. Poláková prostě ví, co má dělat.

Cenu za zpěvačku si odnesla Klára Vytisková, která souhlasila s Lenkou Dusilovou. Nutno říct, že Vytisková zpívá lépe než Dusilová, takže ať si klidně souhlasí.

Lenka Dusilová nezpívala, ale kvílela. Pak začala s politickou agitkou.

Lenka Dusilová nezpívala, ale kvílela. Pak začala s politickou agitkou.

Lenka Dusilová právě teď kvílela něco na pódiu a do toho začala mluvit o Zemanovi. Takže zneužila přímý přenos, aby mohla něco politického říct, protože nikdy ji nikdo pro její kvílení nikam nezve.

Bára Poláková je objevem roku a nikdo není překvapený. Ona ne a my taky, prostě jsme to čekali. Bára je roztomilá a vůbec není Nafrněná, a proto tuhle cenu dostala.

Bára Poláková si odnesla dvě ceny.

Bára Poláková si odnesla dvě ceny.

Slza zatím ze všech kategoriích, které se týkají kapel nebo singlů, vyšla naprázdno a neproměnili ještě ani jednu nominaci.

I když si Pepa Vojtek myslí, že cena za nejprodávanější album roku měla připutovat do jeho rukou, sošku si domů dneska odnese Richard Krajčo za desku Srdcebeat.

Přestože si na cenu v kategorii skupina roku brousila zuby Slza, nepřekvapivě si pro sošku došel Richard Krajčo a jeho kapela Kryštof.

David Koller. Tak se jmenuje majitel první ceny Anděl pro rok 2016. Koller tak proměnil první ze dvou nominací. bodovat může ještě v kategorii album roku.

Podobná akce se nemůže obejít bez skandálku. A o ten se postaral dosud Pepa Vojtek, kterému vadí, že Národní federace hudebního průmyslu vyřadila z účasti o nejprodávanější nosič za rok 2015 CD skupiny Kabát: DO PEKLA/DO NEBE, což ale údajně není podle pořadatele Andělů Leška Wronky pravda.

Podle toho jde o chybu, za kterou může prodejce desky, a to společnost Tesco, který nehlásil průběžné týdenní výsledky, podle kterých se pořadatelé ankety řídí.

A zatímco Kabáti se rozhodli ankety bojkotovat, na svůj velký den se netrpělivě připravuje zpěvačka Bára Poláková, která si může odnést rovnou tři ceny a to za zpěvačku roku, objev roku a s písní Nafrněná skladbu roku.

Stejná počet sošek jako Poláková si mohou odnést i členové kapely Slza, která se i bez ocenění stala největším překvapením na české hudební scéně loňského roku a minimálně ocenění objev roku by si rozhodně zasloužila.

Andělů se po letech zúčastní i zpěvák David Koller, který se většinou podobným akcím vyhýbá. Letos je ale nominovaný v kategorii zpěvák roku, tudíž měl velkou motivaci na předávání cen vyrazit.

A jelikož Koller s Lucii letos v létě opět vyráží na turné, do Hudebního divadla Karlín ho přišel podpořit parťák z kapely Robert Kodym.

Celým večerem letos bude provádět moderátor Libor Bouček, který letos Leoši Marešovi vyfoukl snad všechny velké akce. Je ale nasnadě se zeptat, jestli je to kvůli tomu, že je lepší moderátor nebo je prostě a jednoduše jenom levnější variantou.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:39 7. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  78
 • Super
  35
 • Tvl
  26
 • Haha
  15
 • Cože
  10
 • Sladký
  8


Komentáře

Expres.cz