Celníci objevili ve skrýši obchodu 73 000 nekolkovaných cigaret

Při kontrole obchodu si ostravští celníci v Bohumíně všimli podivně sníženého stropu v jednom obchodě a odhalili v něm skrýš, ve které objevili téměř 73 000 kusů neoznačených cigaret.

„Pracovníci mobilního dohledu prováděli kontrolu zaměřenou na skladování a prodej neznačených tabákových výrobků v jedné bohumínské prodejně s textilním zbožím, obuví a hračkami,“ popsala nález mluvčí celníků Pavla Zdobnická.Cizinec z Vietnamu přitom celníkům uvedl, že na provozovně neznačené tabákové výrobky nemá. „Hlídka po důkladné kontrole skladových i prodejních prostorů neshledala žádná pochybení. Zaujal ji však strop prodejny, který byl snížen podhledy čtvercového tvaru. Struktura byla všude stejná, až na jedno místo,“ řekla mluvčí.

Dva čtverce byly otočeny jinak a byla mezi nimi viditelná mezera. „Celníci za pomocí žebříku prozkoumali podhledy. Některé se daly zvednout. Nad nimi se nacházel zateplený prostor, který skrýval velké plastové tašky. Celníci napočítali 16 tašek a v nich 362 kartónů cigaret různých značek bez platné tabákové nálepky,“ uvedla Pavla Zdobnická.

Prodavač tvrdil, že o neznačených cigaretách ani o úkrytu nic nevěděl. „Nevěděl ani, že se dá přes čtvercové podhledy dostat do půdních prostor. K tomuto zboží nebyly předloženy žádné doklady prokazující řádné zdanění,“ doplnila mluvčí. Celníci tímto nálezem překazili možný kontraband, kvůli němuž by stát na daních přišel o 186 000 korun. „Zboží bylo zajištěno a umístěno do skladových prostor Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj.“

Komentáře

Expres.cz