Po Me Too ani památky! Letošní Glóby zářily barvami, výstřihy a bodoval i „oplzlý“ Douglas

Vzpomínáte si na loňské slavnostní udílení filmových cen Zlatý glóbus? Ovládla jej kampaň Me Too, herečky dorazily hromadně v černé a proslovy oceněných hvězd se nesly v duchu boje proti sexuálnímu obtěžování. Letos bylo vše jinak. Zlaté glóby hrály všemi barvami a jedu z cen si převzal například herec Michael Douglas, který byl minulý rok bez důkazu trapně obviněn z toho, že v minulosti dělal nemravné návrhy svojí zaměstnankyni. Takhle mají Zlaté glóby vypadat!

Filmy a herecké výkony byly v minulém roce tím posledním, co se po udílení Zlatých glóbů řešilo. Všechno se totiž neslo v duchu Me Too, herečky se domluvily na jednotné černé smuteční barvě a proslovy herců se týkaly povětšinou tématu sexuálního obtěžování.

Právě v Hollywoodu totiž celospolečenská aféra odstartovala, když se začala objevovat svědectví o tom, jak jeden z nejznámějších producentů Harvey Weinstein zneužíval svého postavení, aby mohl sexuálně napadat zejména začínající herečky.

Uplynul rok a prapodivná kampaň, která bez důkazů zničila nejeden život, naštěstí výrazně pozbyla vážnosti. Letošní udílení Zlatých glóbů bylo přesně tím, čím mělo být, tedy svátkem filmu.

Tématem číslo jedna se stal souboj dvou hudebních trháků. Bohemian Rhapsody, film, který jen krátce po premiéře začal stoupat všemi filmovými žebříčky, nakonec jednoznačně porazil jinou pecku, a to film Zrodila se hvězda se zpěvačkou Lady Gaga v hlavní roli.

Rami Malek, představitel Freddieho Mercuryho, s žijícími členy kapely Queen....

Rami Malek, představitel Freddieho Mercuryho, s žijícími členy kapely Queen. Zleva je Brian May, zprava Roger Taylor.

Jiné ocenění, to pro nejlepšího komediálního herce, dostal za roli v seriálu The Kominsky Method slavný herec Michael Douglas. Ten Michael Douglas, který byl začátkem minulého roku pochybně obviněn svojí někdejší zaměstnankyní z toho, že před ní v osmsedátých letech prý často pronášel oplzlé poznámky, popisoval, jaký by spolu měli sex, a strkal si u toho ruce do kalhot. 

Kdyby byl Douglas v takové situaci před rokem, nejspíše by se na Zlatých glóbech vůbec nemohl ukázat. Tehdy by totiž vůbec nikdo neřešil, že údajně napadená žena nepředložila jediný důkaz.

Michael Douglas získal Zlatý glób za roli v komediálním seriálu. V minulém roce...

Michael Douglas získal Zlatý glóbus za roli v komediálním seriálu. V minulém roce byl přitom obviněn ze sexuálního obtěžování.

A živo bylo i na červeném koberci. Přestože minule Zlaté glóby vypadaly spíše jako pohřeb zdravého rozumu, ty letošní hrály všemi barvami. Herečky místo ponuré černé barvy volily pestré a často dost výstřední šaty.

Lady Gaga a její superdlouhá róba

Lady Gaga a její superdlouhá róba

Opomenout nesmíme třeba již zmíněnou zpěvačku Lady Gaga, která přišla v nezvykle dlouhých modrých šatech. Zajímavě byla oděna taky herecká matadorka Nicole Kidman, která svoje křiklavě vínové šaty doplnila podivnou kabelkou ve tvaru koule. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:52 7. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Haha
  9
 • Trapas
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře