Poslední rozhovor se Zdeňkem Srstkou (†83): Trápil se, ale vzkazoval: „Mám se dobře!“

Býval to pořádný pořízek a měl takřka nadlidskou sílu. V posledních letech se ale herec a kaskadér Zdeněk Srstka (†83) pomalu ztrácel před očima. Výrazně zhubl a kvůli problémům s páteří byl odkázán na pomoc druhých. Půl roku před smrtí poskytl Expresu exkluzivní rozhovor, ve kterém přiznal, že se trápí. Měl velké bolesti, ale i tak plánoval návrat k aktivnímu životu.

Zdravotní stav Zdeňka Srstky se prudce zhoršil v neděli večer, kdy jej záchranka odvezla do nemocnice. Jeho syn smutnou zprávu oznámil v pondělí odpoledne s tím, že pohřeb proběhne jen v rodinném kruhu. 

Zdravotní stav oblíbeného herce byl dlouhodobě špatný. Od února prý vůbec nevycházel z domu. Letos v lednu Srstka Expresu poskytl poslední rozhovor. Tehdy ještě optimisticky vyhlížel lepší zítřky. Plánoval dokonce návrat do posilovny.

I přestože na jeho hlase bylo znát, že není zdravotně v pořádku, Srstka redaktory Expresu přesvědčoval o opaku. „Mám se dobře,“ řekl nám na úvod. Vzápětí ale přiznal, že ho skutečně sužují zdravotní problémy.

Svěřil se nám, že kromě dlouhodobých potíží s páteří ho trápí také nechutenství. „Ne vždycky mi chutná, jím podle toho, jak mám chuť,“ vysvětlil úbytek váhy Srstka, který byl toho názoru, že problémy s páteří si způsobil vzpíráním.

Ve svých nejlepších letech Srstka zvedal pro normálního smrtelníka naprosto neskutečné váhy.

„Samozřejmě že je to tím. Na bench-pressu jsem vytlačil sto sedmdesát kilo a od kolen jsem zvedl čtyři metráky,“ pochlubil se nám Srstka, který v roce 1957 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy a v roce 1960 skončil na letních olympijských hrách v Římě na devátém místě.

Do posilovny ho ale jeho zdravotní stav dlouho nepustil. Srstka ale v lednu avizoval, že se k cvičení chtěl vrátit. Samozřejmě neplánoval zvedat takové váhy jako v mládí.

„Musím znovu obnovit svalstvo, aby ten život ještě stál za to,“ plánoval slavný silák.

Ke comebacku do posilovny už ale bohužel nedošlo.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat