Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Sotva četl z papíru, komolil jména herců a sponzorů. „Byl jsi bombový,“ smáli se Godlovi jeho kolegové

  Pokud bude mít Zdeněk Godla někdy nouzi o role, může se zkusit uplatnit jako stand-up komik. A své výstupy si nemusí ani dlouho připravovat. Stačí mu dva archy papíru s jakýmkoliv textem, který se pokusí přečíst. Něco podobného předvedl po premiéře filmu Štěstí je krásná věc a publikum se kácelo smíchy. A Godla? Ten jenom stěží chápal, že se smějí jemu, a ne s ním!

  Zdeněk Godla měl herecké příležitosti i před seriálem Most!, ale až díky němu se z něj stal klenot mnoha producentů. Když tedy bývalý mecenáš Jiřího Pomejeho Pavel Pásek dával dohromady „cast“ na svůj film Štěstí je krásná věc, Godlovo jméno nesmělo chybět.

  A byl to právě on, kdo byl producenty požádán, aby po slavnostní premiéře moderoval uvedení herců a tvůrců filmu, kde si mohli užít zasloužené ovace.

  Mělo to ale jistý háček. Zdeněk Godla vychodil pouze zvláštní školu a čtení z papíru, a to navíc před publikem, mu dělá značné problémy.

  Ačkoliv měl Godla v ruce scénář, který ho měl krok za krokem dovést až do zdárného cíle (některá složitá jména mu autor scénáře dokonce napsal foneticky, aby si nelámal hlavu s tím, jak se čtou), trapasu v přímém přenosu jsme se nevyhnuli.

  Když měl uvést zástupkyni společnosti Bioscop Andreu Metcalf, foneticky: [metkalf], uvedl ji jako Annu Betkamp. Když v sále zazněl smích, Godla se pyšně, s pocitem, jak se mu to povedlo, vzpřímil. Následně se opravil, že šlo o paní Andreu. Příjmení již ale neřešil.

  Pokud si někdo myslel, že Godla bude mít největší problémy se jmény Metcalf nebo Konyukov, jež měl napsaná foneticky, aby je vyslovil správně, byl na omylu.

  Problém mu dělalo přečíst správně i jméno herečky Petry Hřebíčkové. Tu uvedl jako Petru Hřebejkovou. To, že nikdo takový v sále nebyl, mu bylo jedno.

  Vrchol jeho moderátorského snažení nastal, když po uvedení herců a tvůrců měl udělat rozhovor s režisérem filmu a producenty.

  Pokoušel se sice připravené otázky přečíst, to se mu ale příliš nedařilo. Bylo to dokonce tak komické, že se Ondřej Pavelka a Jan Dolanský smíchy lámali v pase.

  „Já na to nevidím,“ vysvětloval Godla, jemuž nakonec musela přispěchat na pomoc Petra Hřebíčková, kterou o několik chvil předtím přejmenoval na Hřebejkovou.

  Godlovo trápení na pódiu trvalo téměř osm minut. Pavel Pásek, který je známý svou škodolibostí, byl ale spokojený. „Zdendo, byl jsi skvělý. Lepší to být nemohlo,“ pochválil Godlu po jeho výkonu.

  „Byl jsi bombový,“ přidal se k Páskovi Jan Dolanský.

  Sami se podívejte na video, zda je tohle ještě legrace.

  Godlovi musíme přičíst k dobru, že ačkoliv vyšel pouze zvláštní školu a není nejsečtělejší, nezkazí žádnou legraci a nevyhýbá se žádné výzvě. A posměváčci ho rozhodně netrápí.

  Jen by si možná příště před moderováním mohl připravený text alespoň jednou přečíst. Výsledek by mohl být hned jiný.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz