Matěj von Osečany odráží kritiku: Maminka mi zámek nekoupila, normálně mi půjčila!

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický je osobou, která u veřejnosti budí silné vášně. Jedni ho obdivují, druzí zase nemohou vystát. Ve druhém případě to platí o to víc, že si Stropnický s přítelem Danielem pořídil zámek v Osečanech u Sedlčan, jehož koupi zafinancovala jeho matka. Zámecký pán Matěj se ovšem brání: „Maminka mi nic nekoupila, peníze jsme si půjčili a teď je budeme splácet!“

Když ta informace vyšla najevo, nejednomu odpůrci Matěje Stropnického na čele naskočila žíla. Mladý politik s pověstí protekčního synka si pořídil zámek v Osečanech u Sedlčan, navíc z matčiných peněz. A teď si bude žít jako princ.

Jenže vše nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. V rozsáhlém rozhovoru pro Blesk.cz se Matěj Stropnický rozpovídal o tom, že bydlení v Osečanech má do pohádky o dvou zamilovaných zámeckých pánech zatraceně daleko. S přítelem Danielem tráví téměř veškerý čas tím, že sice honosné, ale působením času zhuntované sídlo krok po kroku opravují!

„Pořídili jsme si starý vybydlený barák. Krásný, ale prázdný, který vyžaduje celkovou rekonstrukci, ta se ale naštěstí nemusí odehrát během jednoho roku, na to ani nemáme,“ říká bývalý šéf Strany zelených, který se prý aktuálně věnuje třeba čištění parku, který zatím působí spíš jako houština.

Zámek v Osečanech má to nejlepší za sebou. Léta se o něj nikdo nestaral.

Zámek v Osečanech má to nejlepší za sebou. Léta se o něj nikdo nestaral.

V zámku prý má dvojice již zrestaurovanou půlku jednoho patra, kterou Stropnický s hercem Danielem Krejčíkem budují do podoby bytu, přičemž v jedné místnosti se brzy konečně bude dát bydlet. Při jejich příchodu totiž na zámku nebyl žádný nábytek či vybavení.

„Ono to sice vypadá, jako ‚mají zámek‘, ale ve skutečnosti ty podmínky, v kterých tu žijeme, jsou mnohem skromnější a spartánštější než ty, ve kterých jsem třeba žil v Praze,“ postěžoval si Stropnický.

Kromě toho se také rozhodl smáznout nálepku maminčina mazánka, kterému zámek v Osečanech pořídila matka, jak mnozí kritici rádi připomínají. Zámecký pán Matěj vysvětluje, že šlo o zcela běžnou půjčku, kterou je nyní připraven splácet!

„V novinách se docela často psalo: ‚Maminka mu koupila zámek!‘ Maminka mi nic nekoupila, my si půjčili od rodiny peníze. To si myslím, že dělá docela hodně lidí. A v okamžiku, kdy budou čím dál méně dostupné hypotéky, tak to bude dělat ještě více lidí, pokud to jejich rodinám umožní finanční situace. Teď tu půjčku začínáme splácet a kromě toho je potřeba ještě na ty investice,“ popisuje Stropnický.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 2. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Tvl
  19
 • Super
  17
 • Haha
  14
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře