Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Sebevražda ve Výměně manželek. Kameraman byl obviněn z vydírání elitního policisty

  Sebevražda ve Výměně manželek zahýbala celým Českem. Elitní policista Stanislav K. (†42) během natáčení spáchal sebevraždu. Nikdo nechápal, proč se k zoufalému činu rozhodl. Až teď policie začala odkrývat pozadí nevídané události, jež v televizní zábavě nemá obdoby. Prý mělo jít o vydírání ze strany kameramana společnosti, která pořad pro Novu vyrábí.

  Tragédie se odehrála ve Slavkově na Opavsku. Policista Stanislav K. byl podle místních pohodový muž, který měl rád legraci a s každým vycházel.

  Stanislav se do Výměny manželek přihlásil s dobrým úmyslem, že si s manželkou vyzkouší, jaké je to být po boku někoho jiného. Chtěli se na sebe těšit, udělat si nový pohled na vztah a vydělat si nějakou kačku.

  Natáčení se ale změnilo v obrovskou tragédii.

  Zpočátku vše probíhalo v pohodě, elitní policista se choval normálně, s vyměněnou manželkou se nehádali, vycházeli spolu dobře.

  „Na zahradě s tou paní věšeli prádlo, během toho si povídali, smáli se,“ popsala Blesku rodinná známá z vedlejšího domu.

  Jenže než natáčení skončilo, osmý den Stanislav učinil tragické rozhodnutí: spáchal sebevraždu.

  Nikdo nechápal, proč to udělal, nikdo netušil, co se mu honilo v hlavě, proč se to nesnažil vyřešit jiným způsobem než dobrovolným odchodem ze světa.

  Proč spáchal sebevraždu?

  Celá kauza otřásla nejen televizní zábavou, ale i celým Českem. Všichni se začali ptát proč, proč se taková tragédie musela stát?

  Světlo do temného příběhu vnesla až nyní policie, která celou záhadu mužova úmrtí vyšetřovala. A vypadá to, že za vším mělo stálo vydírání ze strany kameramana z externí firmy, jež pro Novu tento pořad natáčela.

  „Z natáčení chtěl Standa odstoupit, protože mu prý někdo umřel v rodině. To se nelíbilo jednomu člověku z externí firmy, co pořad pro Novu natáčela. Začal s ním hrát hru na kočku a myš,“ popsal svědek Blesku.

  „Ten chlap byl člen štábu, kameraman. Hrozil prý pokutou, pokud Standa skončí. Standa mu vzkázal, že mu peníze dá, což toho chlapa rozzuřilo. Vyhrožoval, že mu zařídí vyhazov od policie…,“ šokuje svědek.

  Smrt kvůli vydírání

  Proto se prý měl uchýlit k nevratnému kroku, kdy dobrovolně opustil své milované. Manželka mu v nejtěžších chvílích života nemohla pomoci, protože byla v náhradní rodině, a děti nic netušily.

  Napsal dva dopisy na rozloučenou, jeden adresoval osmnáctiletému synovi, právě ten měl najít tátu oběšeného. 

  „Opavští kriminalisté obvinili konkrétní osobu z přečinu vydírání a činí další úkony trestního řízení. Více záležitost komentovat nebudeme,“ uvedla policistka Pavla Jiroušková.

  Trpěl depresemi?

  Stejně zůstává záhadou, proč se elitní policista vycvičený na různé psychické i fyzické zátěže, který musel zažít i horší věci, uchýlil k sebevraždě. Neměl už předtím deprese, jichž si nikdo nevšiml?

  Proč by si nechal líbit vydírání ze strany kameramana, jenž by ho jen těžko mohl nechat vyhodit od policie? Kdyby byl zcela psychicky v pořádku, poslal by ho někam, třeba by se s ním porval, ale přece by se neuchýlil k tak tragickému kroku?

  Možná byl pod velkým tlakem, možná už delší dobu uvažoval, že s životem skoncuje, vydírání byl poslední hřebík do rakve. 

  Jsou to samé otazníky, ale i kdybychom na ně znali odpovědi, život to usměvavému ochránci zákona nevrátí.

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz