Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Dusno na Tenerife: Celebrity přetrhávají kontakty s Hájkem, mezi nimi Chlad či Bendová. Proč?

  Vlasta Hájek, Michal David, Zuzana Belohorcová | foto: Vlasta Hájek

  Rozrůstající se komunita, sluníčko, moře a párty plné celebrit. Na první pohled se Tenerife zdá být novým exotickým rájem Čechů, útočiště tu v posledních letech našla celá řada známých tváří. Středobodem všeho měl být podnikatel Vlasta Hájek, který si otevřel realitní kancelář a zprostředkoval nejednu nemovitost českým či slovenským přátelům. Jenomže teď se ukazuje, že s ním celá řada z nich zpřetrhala kontakty. Například i herečka Alice Bendová či velice dobrý kamarád Richard Chlad. To vše má podle nich být důsledkem hrubého chování.

  Že na pobřeží Adeje není všechno až tak růžové, se proslýchá dokonce už několik měsíců.

  Ještě na podzim uspořádal Vlasta Hájek velkolepou párty svojí kanceláře Tenerife Real, na kterou přijela řada VIP hostů. Nechyběl třeba Felix Slováček, Helena Vondráčková či Šárka Grossová, která si skrze realitku českého podnikatele pořídila na Tenerife nemovitost podobně jako třeba Michal David.

  Po boku svého dobrého kamaráda se na večírku objevil také známý podnikatel Richard Chlad. Dokonce pronesl krátký projev.

  Jenže postupem času se idylka začala hroutit. O tom, že s Vlastou Hájkem zpřetrhalo vazby několik známých, informoval server eXtra.cz.

  Vyostřená je situace například právě mezi Hájkem a Chladem, kteří se znají už řadu let a pravidelně se potkávali v dobách, kdy měli oba nemovitosti v Miami. Teď už se poměrně dlouho nebaví, podle Richarda Chlada jsou za tím útoky na jeho snoubenku Annu.

  „Mrzí mě celá situace okolo Vlasty a Zuzany (Belohorcové), stále je mám někde uvnitř jako kamarády. Díky nim jsme přijeli na Tenerife a s jejich pomocí koupili náš vysněný dům a byli všichni šťastní. Vše se ale začalo tak nějak nenápadně rozpadat po Novém roce, kdy jsme se společně s Annou vymezili proti Vlastovu společenskému diktátu, s kým se můžeme na ostrově stýkat. Vrcholem byly výčitky z Vlastovy strany, proč sledujeme třeba Alici Bendovou, paní Vladimíru i naše známé z Marbelly, které Vlasta se Zuzanou společensky exkomunikovali,“ vysvětluje v obsáhlém vyjádření Richard Chlad.

  Hlavní hvězdou večírku byla Helena Vondráčková.

  „Následně nám byla vyčtena podpora Česko-slovenského tenerifského plesu. Zejména Anna se proti těmto dětským rozmíškám okamžitě vymezila. A pak začaly z Vlastovy strany nechutné noční hejty ve formě dehonestujících, až pětiminutových hlasových zpráv. Nevěřil jsem svým uším. Já bych si nic takového v životě vůči ženě, natož kamarádově partnerce, ani v nejhorším snu nedovolil! Při velikonočních společenských setkáních vyplynulo, že se nejednalo o excesy jen vůči naší rodině,“ pokračuje.

  Podle známého podnikatele vše mělo vyplavat na povrch ve chvíli, kdy ze společnosti Tenerife Real odešla obchodní partnerka Vlasty Hájka Diana Kállay.

  „Postižené dámy se bály a mlčely. Vše se dostalo na povrch až vytěsněním paní Diany Kállay z firmy. Vlasta mě počátkem týdne napadl, že jsem způsobil očerňování jeho osoby já. Bohužel není ochoten přiznat chybu a společenské selhání, vše bagatelizuje smyšleným konkurenčním bojem a podobně. Přitom největším nepřítelem jeho podnikáni je jen a jen on sám! Je mi líto, jak se celá situace zbytečně vyhrotila. Pevně doufám, že se celá atmosféra na ostrově, bez útoků a manipulací z Vlastovy strany, značně uklidní,“ uzavírá Chlad svoje stanovisko.

  Vlasta Hájek, Michal David, Zuzana Belohorcová

  Skutečnost, že by obchodní parťačku Dianu ze společnosti vytlačil, Vlasta Hájek odmítá. Ve vyjádření pro Expres.cz uvedl, že odešla po vzájemné dohodě a v přátelské atmosféře (psali jsme ZDE).

  Kontakty měla s Vlastou Hájkem zpřetrhat také další dobrá kamarádka a známá osobnost, herečka Alice Bendová. Ta si ho prý zablokovala na komunikačních kanálech.

  „Mně osobně žádné útočné zprávy nenahrával, protože jsem ho zablokovala. Ale viděla jsem a slyšela jsem od něj bohužel těchto zpráv, které rozesílá známým, včetně Aničky od Richarda Chlada, spousty. A není to hezké čtení ani poslech. Je to vulgární, výhrůžné a za hranicí morálky a slušného chování,“ říká Bendová, která na Tenerife žije část roku a pronajímá tam apartmány.

  „Zablokovala jsem ho, protože jsem bohužel slyšela a viděla děsivé zprávy adresované mým známým. Už dávno jsem se naučila selektovat lidi kolem sebe. Naštěstí,“ dodává.

  Vrcholem sporů mezi Hájkem a několika osobnostmi, mezi nimiž má být podle eXtra.cz třeba i Vladimíra Dvořáková, měl být také Česko-slovenský ples, který pořádala tamní ambasáda ve spolupráci se společností Smartwings či Canaria Travel. Podle nejrůznějších zpráv pořadatelé Vlastu na plese nechtěli, on však tvrdí, že se jedná o nesmysl, a pokud by chtěl, mohl si klidně vstupenky koupit.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

  Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

  Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

  Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

  Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

  Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz