jít naiDNES.cz

Herci nevydělávají miliony, na důchod se nemůžou zabezpečit, řekl Expresu Kratina

Urostlý herec Vladimír Kratina (67) se skoro celý život živí herectvím. I když jednou potřeboval pořádnou přestávku z toho našeho malého showbyznysového rybníčku, ale vesměs si nedokáže představit, že by měl jinou práci. Na druhou stranu sám přiznává, že to není zaměstnání, z něhož byste zbohatli. Co ještě Expresu prozradil?

Mnoho lidí si myslí, že si herci žijí v luxusu, jezdí v nejnovějších vozech, bydlí v domech s bazénem a několikrát do roka létají na exotické dovolené.

Jenže s tím rozhodně nesouhlasí herec Vladimír Kratina, který nezná nikoho, kdo by se herectvím zabezpečil do konce života.

„Já už jsem v důchodu, ale nemůžu být v tom důchodu doopravdy. Musím pracovat, abych se uživil. Víte, kolik jsou důchody? To mám tak na pivo, ale bez práce bych neměl žádné peníze,“ rozpovídal se Kratina pro Expres.

Všichni si myslí, jak se umělci můžou ze dne na den vykašlat na hraní a užívat si života plného peněz a slávy. Ale to je od reality na kilometry daleko.

„I kdybych chtěl jít do důchodu, nemůžu. My herci opravdu nevyděláváme miliony, abychom se zajistili do stáří. Neříkám, že je to špatně placené, ale nic, co by vám umožnilo bezstarostný život. Já svou práci miluju, takže mi nevadí, že nejsem klasický důchodce,“ povídal dál.

Ale chápe to, že ne každý může kvůli zdraví pracovat jako on. Herec se snaží udržovat v kondici, aby se cítil fit a mohl v klidu natáčet, aby ho nemusela živit manželka Jitka. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře