Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Comeback Víta Starého: Zpěvák už komunikuje s fanoušky, vzpomínal na Hoška (†55) z Plexisu

  Vít Starý | foto: Instagram

  Po těžkém období, kdy bojoval se zdravotními problémy i démony a mnozí ho nechali na holičkách, je Vít Starý (35) zpátky. Frontman Mandrage nedávno sdílel fotku na invalidním vozíku, nyní začal komunikovat se svými fanoušky skrz sociální sítě, kam přidává i archivní fotografie, například snímek z nejmenované hospůdky s punkovou legendou Petrem Hoškem (†55). Slavný muzikant žil hodně divoký život, pokusil se o sebevraždu a dlouhé roky bojoval se závislostí na alkoholu a drogách.

  Už jsou tomu více než čtyři roky, co se oficiálně rozpadla kapela Mandrage. Zpěvák Vít Starý si pak prošel dlouhým obdobím temna. Bojoval se závislostí na drogách a vážnými zdravotními problémy. Mnozí se od něj odvrátili a on se stáhl do ústraní. Téměř všechen svůj čas trávil s rodinou a nijak nekomunikoval s širokou veřejností.

  To se ale před časem změnilo. Starý na svůj facebookový profil umístil fotografii, na niž je na invalidním vozíku. „Vrátím se,“ psal v komentářích zpěvák, kterému nyní všichni jeho fanoušci drží palce, aby se vrátil zpět v plné síle.

  Podle dobrého Vítova kamaráda je talentovaný hudebník na vozíku jen dočasně, protože nedávno prodělal operaci.

  „Víťa je na vozíku dočasně. Je po operaci, má čerstvě zašitou nohu a sádru. Není pravda, že by se mu rozpadaly kosti, nebo něco takového. Operovali ho v Praze, ale byla to banální operace a vše bude v pořádku. Bude zase chodit,“ vzkázal nám člověk, který má ke Starému velmi blízko, ale promluvil jen pod zárukou anonymity.

  „Ohledně Víti se psalo hodně nepravdivých informací. Například to, že mu amputovali nohu. Pravda je, že mu vzali prsty, nikoliv kus nohy,“ dodal Vítův blízký přítel.

  Nyní Starý začal komunikovat se svými přáteli a fanoušky skrz sociální síť ještě více. V průběhu několika dní sdílel na profilu několik snímků. Například fotku kočky či detail slzavých očí.

  „Super, konečně to tu začíná žít. Vítku, jsi neskutečně silný, drž se,“ vzkazují zpěvákovi jeho fandové.

  Starý pak na síti sdílel také archivní fotku, na které je v pražské restauraci po boku legendárního punkového zpěváka Petra Hoška z kapely Plexis.

  Vít Starý na archivní fotce s Petrem Hoškem z kapely Plexis.

  Není tajemstvím, že Hošek žil velmi divokým stylem života. Dlouhá léta bojoval se závislostí na drogách a alkoholu. Pokusil se o sebevraždu skokem z okna. Zemřel loni v lednu a dočkal se velmi pompézního pohřbu v pražských Strašnicích.

  „Piju už od puberty, denně to bývá patnáct až dvacet piv. Například v noci jich dám ve stavu polovědomí šest. Sáhnu automaticky po pivu, no a po probuzení, tedy kolem poledne, najdu pod postelí šest prázdných lahváčů; pro mě to je naprosto normální,“ popsal Hošek před lety v dokumentu Kmeny s tím, že by správně pivo ani pít neměl kvůli silné cukrovce.

  Cukrovka je další věc, která Petra Hoška s Vítem Starým spojovala. Na rozdíl od Hoška ale Starý nejspíše dokázal svým démonům čelit a zdá se, že je na nejlepší cestě k velkému comebacku. Nejenom k hudbě, ale také ke spokojenému životu.

  Má se dobře a je šťastný,“ tvrdí Vítův dobrý kamarád, podle kterého není vůbec vyloučené, že se nadaný zpěvák brzy vrátí k muzice.

  Fotogalerie