Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pohřeb nejslavnějšího českého pankáče Hoška: Pivo v obřadní síni, pogo u rakve a vlajka Slavie

  Pohřeb, jaký strašnické krematorium ještě nezažilo. Pestrobarevná číra, kožené bundy, kouřová mlha z cigaret a milovníci tvrdé hudby se v úterý odpoledne sešli v pražských Strašnicích, aby se naposledy rozloučili s Petrem Hoškem (†55) z legendární kapely Plexis. Byl to pohřeb, který by si každý správný pankáč přál. Přímo v obřadní síni se točilo pivo, účastníci dostávali na uvítanou panáka whisky a nechyběly dresy fotbalového génia Diega Maradony či vlajka pražské Slavie, jíž Hošek celý život fandil. Před rakví se kromě věnců povalovaly lahváče, někdo i tančil pogo, pankáči seděli v lavicích s pivem v ruce a kouřili, zcela věrni heslu Punks Not Dead.

  Smuteční hosté se před strašnickým krematoriem začali scházet už zhruba hodinu před konáním pohřbu. U většiny z nich bylo na první pohled zřejmé, že jde o zaryté fanoušky punkové muziky.

  Červené či modré vlasy, nášivky na kožených bundách i poctivá „číra“ byly k vidění na každém kroku.

  Pohřeb Petra Hoška z kapely Plexis

  Někteří přinesli i vinylové desky.

  Pohřeb Petra Hoška z kapely Plexis

  Před obřadní síní byl pro všechny fanoušky Petra Hoška připraven panáček whisky na uvítanou.

  Pro smuteční hosty byl připraven panáček whisky na uvítanou.

  Mnozí ale na pohřeb dorazili vybaveni vlastním alkoholem. V chodbě před obřadní síní se zase točilo pivo a podávaly se chlebíčky.

  V obřadní síni se točilo pivo.

  V obřadní síni se točilo pivo.

  Ze slavných tváří dorazila zpěvačka Tonya Graves a frontman kapely Support Lesbiens Kryštof Michal. Na poslední chvíli přišel také Dan Bárta, který si těsně před obřadem pochutnával na cigaretce před obřadní síní. S přítomnými novináři se bavit odmítl.

  Dorazil také Dan Bárta
  Dorazila Tonya Graves

  Takový nápor smutečních hostů strašnické krematorium dlouho nezažilo a nejspíše ani nezažije. Na začátek obřadu se do síně nevešli zdaleka všichni. Někteří tedy kouřili venku nebo využili možnosti dát si točené pivo a chlebíček na chodbě.

  Pohřeb Petra Hoška z kapely Plexis

  Uvnitř síně bylo mnoho věnců, ale také dresy legendárního fotbalisty Diega Maradony.

  V obřadní síni se objevily také dresy legendárního Diega Maradony.

  Před rakví byla také rozprostřená vlajka pražské Slavie, které Hošek fandil. Mezi květinami bylo umístěno také několik lahvových piv. Není tajemstvím, že lahváčů dokázal Petr Hošek ve svých nejlepších letech vypít klidně i několik desítek denně.

  Někteří smuteční hosté přinesli vlajku pražské Slavie, jiní zase lahvová piva.

  Pohřeb nejslavnějšího českého pankáče okořenila také mexická kapela. Celý obřad působil spíše jako jedna veliká párty. Místo truchlení byly k vidění spíše úsměvy a fanoušci Hoškovi sborově tleskali do nebe.

  Mexická kapela na pohřbu Petra Hoška z kapely Plexis

  Pohřeb Petra Hoška z kapely Plexis připomínal spíše vekou punkovou párty.

  Legendární pankáč Hošek: Zemřel obklopen přáteli

  Petr Hošek byl snad největší legenda českého punku, frontman skupiny Plexis, který v raných letech propadl kouzlu kapely Sex Pistols. Patřil mezi zásadní průkopníky punku a byl známý svým bohémským způsobem života. Ačkoliv ho sužovaly mnohé zdravotní problémy (cukrovka a epilepsie) a sám přežil vlastní smrt, nehodlal přestat hrát. Bohužel ani pít.

  „Piju už od puberty, denně to bývá patnáct až dvacet piv. Například v noci jich dám ve stavu polovědomí šest. Sáhnu automaticky po pivu, no a po probuzení, tedy kolem poledne, najdu pod postelí šest prázdných lahváčů; pro mě to je naprosto normální,“ popsal před lety v dokumenty Kmeny s tím, že by správně pivo ani pít neměl kvůli silné cukrovce.

  Talentovaný hudebník zemřel v pět hodin ráno 23. ledna 2023 po krátké nemoci obklopen svými přáteli, kteří ho do poslední chvíle drželi za ruku. S jakou chorobou se zpěvák pral, neprozradilo ani parte.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:48 středa 31. května 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   70
  • Cože
   14
  • Trapas
   13
  • Haha
   11
  • Sladký
   6
  • Tvl
   5