Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Máma Žilková a dcera Hanychová: Jsou jako Tuček a Šlajs, stejné chyby, stejné známky

  Celý článek jen pro členy

  Chcete číst prémiové texty bez omezení?

  Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč
  Je to vztah, který můžete celoživotně závidět, anebo taky jednoho dne dojde do toxického bodu, kdy ani jedné nezbude jiná možnost než se pro dobro hlavně Agáty od sebe odpoutat. Máma Veronika Žilková (60) a dcera Agáta Hanychová (36) se za roky posunuly někam, kam by si přála dojít většina dcer se svými matkami. Jsou spíše jako vrstevnice, které pojí blízké přátelství. A taky špatné zvyky.

  Rozhodně ten nejviditelnější je v tom, že mají ve zvyku oznamovat osobní věci veřejnosti daleko dříve, než k tomu dostanou prostor i jejich partneři. Agáta Hanychová v dubnu roku 2019 na Instagramu ve večerních hodinách napsala, že rozejít se na výročí umí málokdo“. Připojila k tomu svoji svatební fotku a označila tam tehdejšího manžela Jakuba Prachaře, a když se z jejího postu stal článek, Hanychová se poté začala bránit, že to byl jen vtip.

  Dlouho nevydržel, s pravdou ven šel totiž Jakub Prachař a rozhodně se nesmál, potvrdil, že s Agátou jdou od sebe, následoval rozvod a jeho zcela nový vztah se Sarou Sandevou a nový život. 

  Veronika Žilková to má podobně. Sice si na Instagram napíše, aby se k jejímu večernímu vysílání cvičení bulvár nepřipojoval, zřejmě to má být výzva, aby se připojily jen Hospodářské noviny nebo list Financial Times, ale když jí manžel pošle e-mail, hned to bulvárnímu médiu řekne a ještě dá rozhovor o tom, proč si vybrala k oznámení o konci vztahu zrovna společenského redaktora.

  Stejně jako jsme neslyšeli verzi o rozchodu od Jakuba Prachaře, neuslyšíme ji zřejmě ani od Martina Stropnického. 

  Zato už jsme se dozvěděli, že Martin Stropnický je exministr obrany, který místo obrany své rodiny v době válečného napětí sedí ve vile s atomovým krytem a svoji rodinu rozbíjí“ a že „Jakub Prachař měl být tím zlým, který měl mít poměr s moderátorkou Dianou Mórovou“, zatímco Hanychová čelila podezření z nevěry s fotografem a hokejistou.

  Přístup ke svým mužům tedy mají obě stejný, a to jako mediálně silnější osobnosti, protože Stropnický i Prachař na nějaký Instagram kašlou, pak prezentují své soukromí tak, aby vyznělo negativně pro jejich muže. I teď má mít Stropnický nějakou mladší a bohatší milenku, aniž bychom věděli, jestli to tak vůbec je, protože Stropnického nikdo tři roky neviděl a zřejmě ani další tři roky neuvidí.

  A neví o ní nic ani jeho syn Matěj.

  Nezapomeňte ani na pět let starý exces, kdy Žilková sama volala do bulváru, že viděla na snímku z radaru vedle manžela nějakou cizí blondýnu, tak si to ověřovala u Stropnického ochranky, aby zjistila, s kým ji manžel podvádí, a nakonec přišla na to, že to je ona sama.

  „Zjistilo se, že auto řídil manžel, ale vedle něj seděla nějaká blondýna, která měla stažené zrcátko, malovala si řasy a nebylo jí vidět do obličeje. Ale měla takový pěkný dekolt, mladistvý vzhled,“ řekla sama o sobě Žilková pro deník Blesk.

  Což tak nějak ilustruje vztah obou dam k tomu, co zřejmě stálo za koncem jejich vztahů. Obě pravidelně nahrávají bulváru a obě s ním zároveň bojují, ani jedna bez něj nedokáže existovat a zcela se od něj oprostit, což bylo nejvíce třeba v době, kdy se Martin Stropnický stal velvyslancem v Izraeli, což je pro Česko jedna z klíčových zemí.

  Jsou jako Tuček a Šlajs, stejné chyby, stejné známky

  Zatímco jejich partneři preferovali soukromí, Žilková a Hanychová naopak plnily pravidelně první strany, a nemuselo se jednat ani o ostudu s bulvárním PR, že Stropnický má milenku v autě a byla to ve skutečnosti Žilková. Stropnický už v době, kdy se stal ministrem obrany, zřejmě očekával, že jeho rozšířená rodina převezme nějakou odpovědnost za svou veřejnou prezentaci, a zatímco o ostatních dětech klanu Žilková–Stropnický toho kromě Matěje, jenž má ale politickou kariéru, moc nevíme, právě Agáta a její matka jsou těmi, kdo dále prodávají jméno společenským médiím. 

  Poté, co se Stropnický stal velvyslancem, ani toto je nedonutilo zaujmout nějaké společenské postavení, kdy se Žilková v tomto bodě mohla inspirovat například u Dagmar Havlové.

  Dobře, sice stejně jako ona přerušila hereckou kariéru, ale asi se od manželky velvyslance čeká něco jiného než psaní bulvární knihy se stínovým autorem, kterou s manželem ani nekonzultovala, ani mu neřekla, že ji píše, a on pak jako diplomat musel všude číst titulky, s kolika muži byla a jak jí její manžel přišel jako idiot.

  Dámy, které stojí po boku velvyslanců, by se měly spíše věnovat charitě, a ne natáčení videí v legínách na Instagramu. Můžeme si jen domýšlet, co se vlastně dělo v Izraeli ve velvyslancově domě, kde i tam funguje protokol na nějaké domácí úrovni. Stropnický hostil i svou nevlastní dceru, která se chlubila schůzkami s fešnými izraelskými surfaři. Zřejmě se jedná o narůstání dlouhodobého problému pramenícího z neochoty přizpůsobit se společensky výše postavenému Stropnickému, jenž mohl podle preferencí i kandidovat na prezidenta, ale prvním fórem v Česku by bylo, kdo je první dáma a první dcera. 

  Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

  Dočtěte článek až do konce

  Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
  Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

  Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

  Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

  Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

  Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

  Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz