Jsem husa, že jsem byt nekoupila dřív, nadává si Kopřivová a prosí o pomoc

26. února
Na bídnou nabídku bytů, vysoké ceny i přístup developerů si stěžují nejen „obyčejní“ smrtelníci, ale i Veronika Kopřivová (28). Podnikatelka a expřítelkyně Jaromíra Jágra (48) ne a ne najít vysněnou nemovitost. Možná to bude tím, že její požadavky vzhledem k obnosu, který může nabídnout, jsou na Prahu dost vysoké.

Pryč jsou doby, kdy Veronika Kopřivová žila v pronajatém bytě. Podnikatelka a v neposlední řadě i módní návrhářka si řekla, že už chce konečně něco svého.

Bohužel se rozhodla v době, kdy jsou byty rekordně drahé a nabídka je zoufalá, zvláště když nemáte milionů patnáct, ale jen pět. Což je v případě, že nechce bydlet mimo Prahu, docela málo.

„Chci si koupit byt. Požadavky: Novostavba v Praze, 2 + kk, garážové stání, prostorný byt, balkon, sklep, žádné centrum, spíš okraj, chci klid, ale je mi to celkem fuk, do pěti mega a k nastěhování v roce 2020,“ svěřila se na sociální síti s tím, že bude ráda za případné tipy a doporučení.

„Jsem z toho fakt otrávená, když vidím, jak se jede na masovku. Byty jsou xkrát dražší než před třemi lety, jsem husa, že jsem si ho nekoupila dřív. Lidi v realitkách mají podle mého dost šílený přístup ke klientům,“ stýská si bývalka známého hokejisty, která by si představovala úplně jiný servis. 

Bohužel už se nemůže „opřít“ o Jaromíra Jágra, nedisponuje ani pohádkovými finančními prostředky jako ruští spoluobčané, a tak má smůlu. I přesto apeluje na slušnost a možnost si daný byt „omakat“ a vidět ho dřív, než majiteli svěří všechny své vydělané peníze.

„Chápu, že je nabídka omezená a byty jsou rozprodány dřív, než se začnou vůbec stavět, ale když tady budu investovat vydřené melouny, ráda bych viděla, co kupuji,“ dodala Kopřivová, která se bohužel ke koupi rozhoupala v nejméně vhodné době.

Požadavky, které má, a pět milionů k tomu, to na prostorný dvoupokojový byt v novostavbě s příslušenstvím nevypadá. Spíš tak na atelier nebo garsonku, pokud chce zůstat věrná Praze. A to si ještě nebude zrovna vybírat.

Pokud by slevila z nároků, může mít klidně 3 + 1 ve starším panelovém domě, to však v případě Kopřivové nelze předpokládat. Je (podobně jako mnoho dalších lidí) přesvědčená, že novostavby jsou lepší a nabízí lepší komfort bydlení, což ve výsledku často není pravda.

Jedním z řešení by bylo také spojit finanční síly s přítelem Miroslavem Dubovickým. To ale pouze v případě, že si je jistá, že mají společnou budoucnost. 

Fotogalerie

Komentáře