Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prohrála kauza „kozy“ Blažkovi letošní StarDance? Fanoušky musela krotit i sama Arichteva

  Drsné hejty na Filipa Blažka kvůli jeho manželce nepřestaly. Zasáhnout musela i...

  Drsné hejty na Filipa Blažka kvůli jeho manželce nepřestaly. Zasáhnout musela i Arichteva. Ve hře je úspěch Blažka v účinkování StarDance. | foto: Expres.cz

  Výstřih Veroniky Arichtevy (38) a komentář Jolany Blažkové, manželky Filipa Blažka, je to jediné, co se na sociálních sítích poslední dobou řeší. Největší kritiku ale schytal za manželku Blažek. Kritika byla tak velká, že fanoušky musela mírnit i sama Arichteva. Prohrála Blažková manželovi StarDance? Teď se omlouvá, otázkou je, co za tím stojí.

  „Tvl ty kozy – hrůza a děs. Cvičení ti nepomůže,“ napsala žena Jolana Blažková, manželka herce Filipa Blažka, Veronice Arichtevě (38) v pondělí večer a spustila tím jednu z nejdiskutovanějších kauz na českém internetu v poslední době. Nejdříve se zdálo, že jde o omylem „neanonymně“ napsanou zprávu, nakonec se ukázalo, že je spor mnohem osobnější. A možná Blažkovi prohrál i letošní StarDance.

  Z prvního příspěvku Arichtevy se mohlo zdát, že se s Blažkovou vůbec neznají a zpráva jí přišla naprosto náhodně. Mohlo se zdát, že si Blažková zapomněla přepnout profily na Instagramu a omylem zprávu odeslala ze svého pracovního namísto anonymního profilu.

  Jenže kauza je mnohem zamotanější, Blažková a Arichteva jsou jedna rodina. Manželka známého herce se nechala slyšet, že jejich spory jsou dlouhodobé, Arichteva s ní pořád v něčem „soutěží“ a odeslání zprávy bylo naprosto záměrné. Za tím, že výstřih Arichtevy vypadá hrozně, si stále stojí. Prý má herečka dost peněz na to, aby „s tím něco byla schopná udělat“, což tedy s největší pravděpodobností znamená, že jí Blažková posílá na plastiku prsou. Ovšem nutno dodat, že pouze za předpokladu, že Arichtevě už nepomůže ani cvičení, jak napsala Blažková původně.

  Téměř okamžitě se snesla na Blažkovou velká vlna kritiky. Říkala, že jí lidé píší nespočet urážlivých zpráv, že je okamžitě maže a ani je nečte, teď si navíc změnila přezdívku na Instagramu a její profil je soukromý. Možnost komentování na profilu jejího nehtového salonu zakázala.

  Jenže Blažková je v tomto konfliktu až příliš „nevýrazná“ na to, aby lidem stačilo psát vlastní názory jenom jí a ještě k tomu do zpráv. Nejvíce kritických komentářů proto získal herec Filip Blažek. „Jsem netušila, že vaší ženě při plastice udělali i lobotomii,“ píše jedna z uživatelek. Podobných komentářů jsou desítky, v některých případech jsou i mnohem horší.

  Na kauzu je nutné navíc nahlížet s vědomím, že Arichtevu na Instagramu, kde se odehrávalo největší drama, sleduje přes 550 tisíc uživatelů a její fanouškovská základna je velmi silná. Arichteva je populární nejen jako herečka, ale i influencerka a její obsah lidé sledují rádi. I kvůli tomu byla kritika Blažka, respektive Blažkové, tak enormní. Blažek se na sociálních sítích k ničemu nevyjádřil, od začátku kauzy zarytě mlčí.

  Ve středu ráno i sama Arichteva vybízela fanoušky, aby přestali Blažkovi psát negativní komentáře. Celou kauzu tak musela žehlit za ně. Sice Arichteva na sociálních sítích začala řešit osobní konflikt veřejně, což se samozřejmě nedělá, Blažková zašla za hranici slušného chování stovek uživatelů a lidem na sítích je úplně jedno, jestli jí psala soukromě nebo ne. Jedná se o to, že bodyshaming a navíc bodyshaming po dětech, je trnem v oku pravděpodobně každé ženy.

  Prohraná StarDance?

  Zároveň se pomalu ale jistě blíží nadcházející ročník StarDance, kde bude soutěžit Blažek po boku tanečnice Adriany Maškové. Počet negativních komentářů byl tak vysoký, že se začalo i spekulovat o tom, aby neutrpěla Blažkova reputace natolik, aby kauza neohrozila jeho cestu soutěží. A s přihlédnutím ke skutečnosti, jak moc je Arichteva populární, tak klidně, a navíc dost pravděpodobně, mohla.

  Ve čtvrtek dopoledne přišlo překvapení. „Přijde mi víc než nutný a fér tady zveřejnit, že se mi Jolana Blažková omluvila. A já její omluvu přijala. Děkuju,“ napsala na Instagramu Arichteva. Vyjádření doplnila označením Filipa Blažka.

  Proč omluva přišla teď? Možná se už negativní komentáře nedaly vydržet, Blažková si uvědomila svou chybu nebo za tím částečně stojí i fakt, že ve čtvrtek dopoledne začíná tisková konference k nadcházející řade StarDance. A protože bude Blažek letos soutěžit, bude se konference i účastnit. I kvůli tomu vyvstává otázka, jestli Blažková chtěla manžela chránit, nebo jí opravdu kauza mrzí. Ať je to jakkoli, Blažková se omluvila a manželovi letos pořádně zavařila. Nejen kvůli StarDance.

  Fotogalerie