Vtípek Koháka na Věru Bílou: Humor už není pro každého, lidi nechápou legraci

Jakub Kohák v sobotu urazil Věru Bílou. Nova se musela omluvit. | foto: Koláž expres/Profimedia/Facebook/Tvojetvarmaznamyhlas

Tak tohle je tedy pěkný skandál. V sobotu večer se Ivana Chýlková v pořadu Tvoje tvář má známý hlas přeměnila na českou romskou zpěvačku Věru Bílou a prostořeký porotce Jakub Kohák na to konto neváhal použít svůj břitký humor. A je z toho trapas jako hrom. Nova se musela za jeho řeč omluvit, Kohák si však za svými výroky stojí.

Sobota, 4. června, se nejspíš zapíše do historie Novy jako den, kdy se Ivana Chýlková v show Tvoje tvář má známý hlas proměnila na romskou zpěvačku z Rokycan Věru Bílou (62) a prostořeký porotce a komik Jakub Kohák na to zareagoval, jak je jeho dobrým zvykem, svým ostrým přímočarým humorem:

„Mně to udělalo radost, samozřejmě. Vystoupení to bylo krásné, sice mi během toho zmizel mobilní telefon, ale to nevadí, já si koupím jinej. On byl stejně starej,“ zavtipkoval.

Ivana Chýlková se v sobotu převtělila ve Věru Bílou.

Ivana Chýlková se v sobotu převtělila ve Věru Bílou.

Pod dojmem, že se fórek ujal, si však Kohák ještě přisadil, když při závěrečném hodnocení prohlásil: Nejen, že mi zmizel telefon, ale kluci z techniky mi říkali, že i poklice z auta, takže Věro Bílá, vraťte mi to potom,“a oheň byl na střeše.

Ne každý měl totiž pro jeho nejapný žertík pochopení. Pohár přetekl. Na Kohákův výrok se v mžiku snesla obrovský vlna kritiky, jak ze strany veřejnosti, tak ze strany Věry Bílé.

Vášnivé a pohoršené reakce, které virtuální svět zaplavily, donutily televizi Nova, aby se Věře Bílé za Kohákovy výroky veřejně omluvila. Té však podle dostupných informací nevadilo humorné nařčení ze zlodějství, nýbrž přehnaná rozlehlost její ztvárněné zadnice.

Věra Bílá si dělala hlavu spíše z toho, že ji na Nově udělali moc velký zadek,...

Věra Bílá si dělala hlavu spíše z toho, že ji na Nově udělali moc velký zadek, než z nařčení Jakuba Koháka.

Sám Kohák celou záležitost na základě dotazu Super.cz smetl ze stolu:

„Ale prosím vás, dejte pokoj. To byla legrace, nic rasistického. Lidi toho řeší. Vezměte si, že komunisté kdysi chtěli zakázat Svěrákův film Nejistá sezóna kvůli jedné větě, že už jim po lokále běhá půl hodiny cikán s kudlou v zádech. To by si člověk opravdu nemohl dělat srandu z ničeho. Podobné to bylo, když se Poláci naštvali na reklamu s obchodníkem. Nebudu to fakt řešit, nemám na to čas.“

Kohák je známý svým ostrým humorem.

Kohák je známý svým ostrým humorem.

Kam až úzkoprsá korektnost povede?

Ví bůh.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:06 5. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  125
 • Haha
  30
 • Trapas
  28
 • Cože
  15
 • Tvl
  15
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat