Nahota na českých divadelních prknech. Umění nebo nevkus?

Anička Stropnická se nebála ve hře Modlitba pro Kareřina Horovitzovou ukázat v plné své kráse. Intimní partie si však zakrývala. | foto: Koláž expres/Jirka ZZ

Které celebrity se ukázaly na divadelních prknech v rouše Evině aneb Co se povedlo a co již překročilo hranice lascivnosti a dobrého vkusu? Podívejte se!

Naďa Vinecká (41)

Jestli lze v souvislosti s touto dámou mluvit o celebritě je rozhodně na pováženou, pokud však jde o divadelní nahotu, patří jí rozhodně první příčka v naší tabulce!

Tanečnice si doslova užívá, když své intimní partie může ukázat světu. Klidně i...

Tanečnice si doslova užívá, když své intimní partie může ukázat světu. Klidně i skorem tisícovce diváků v hledišti divadle Hybernia ve hře Lucrezia Borgia.

Tanečnice, která se ráda nazývá dublérkou nahých hereček, si svou nahotou vydělává už pěkně dlouho. V roce 2004 se objevila nahá ve filmu Kameňák 2, v roce 2011 si nechala veřejně osahávat ňadra od Richarda Tesaříka a v roce 2012 „zářila“ v celé své kráse v muzikálu Lucrezia Borgia po boku zpěváka Zbyňka Frice (44).

tanečníce a nahá umělkyně Vinecká své přednosti ráda propaguje na veřejnosti.

tanečníce a nahá umělkyně Vinecká své přednosti ráda propaguje na veřejnosti.

V muzikálu hrála brutálně znásilněnou a poté zavražděnou služebnou zvrhlého panovníka, což by samo o sobě nebylo natolik nevkusné, kdybychom neznali kontext hereččina chování na veřejnosti.

Kristýna Leichtová (30)

Další z hereček, které se nebojí ukázat publiku své přednosti je Kristýna Leichtová, která své bujné poprsí vystavila již v roce 2006 na pláži ve filmovím snímku Účastnící zájezdu.

Vnadná herečka se rozhodně nemá za co stydět. Prsa ukázala v roce 2006 ve filmu...

Vnadná herečka se rozhodně nemá za co stydět. Prsa ukázala v roce 2006 ve filmu Účastníci zájezdu a poté i ve hře Obraz Doriana Graye v divadle Ta Fantastica.

V dekadentní roli se pak objevila v alternativním muzikálu Obraz Doriana Graye, který měl derniéru v roce 2009. Tam si zahrála Sybilu Vaneovou, milenku krásného a šokujícího Doriana Graye, jejíž osud končí sebevraždou.

V potemnělé atmosféře vražd, drog a zvrhlého sexu prsa Leichtové nepůsobí nijak pobuřujícím dojmem. Navíc je vidí tak maximálně divák z první řady, a to až když na ně prudce zaměří svůj zrak.

Kdo dokáže překousnout samotný dekadentní charakter hry, ocení i umělecky pojatou nahotu.

Vanda Hybnerová (45)

Více než jen prsa ukazuje na prknech Národního divadla v roli lazebnice Širy Vanda Hybnerová ve hře Mikve.

Vanda se objevuje nahá jako lazebnice Šira v divadelní hře Mikve na prknech...

Vanda se objevuje nahá jako lazebnice Šira v divadelní hře Mikve na prknech Národního divadla.

Drama odehrávající se v prostoru rituálních lázní, do nichž se chodí očišťovat věřící židovské ženy, otevírá problematiku postavení židovských žen ve společnosti a samotný střed různých přístupů k víře.

Anna Stropnická (26)

Mladinká herečka a potomek ze známého uměleckého klanu Stropnických, Anička Stropnická zazářila nahá pod režijním dohledem Pavla Kracíka, ve hře Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou v červenci 2015 v rámci divadelního projektu Vlak Lustig.

Anička Stropnická se nebála ve hře Modlitba pro Kareřina Horovitzovou ukázat v...

Anička Stropnická se nebála ve hře Modlitba pro Kareřina Horovitzovou ukázat v plné své kráse. Intimní partie si však zakrývala.

V roli Kateřiny Horovitzové se objevovala už od roku 2012. Známá hra se odehrává v prostředí koncentračního tábora v Osvětimi, ze kterého se mladá židovka snaží dostat s pomocí židovských milionářů. Nepovede se.

Ačkoli své intimní partie herečka zakrývá, rozhodně je na co koukat.

Alena Antalová (43)

Byl by hřích nezavzpomínat na nahou Alenu Antalovou, kterou v roce 2008 mohli diváci spatřit nahou na televizních obrazovkách v záznamu představní Městského divadla Brno Mistr a Markétka.

Alena Antalová dostala za nahou roli Markétky v roce 1999 i cenu Thálie.

Alena Antalová dostala za nahou roli Markétky v roce 1999 i cenu Thálie.

Role hrdé a vášnivé milenky mistra, bezejmenného umělce proznásledovaného totalitním režimem, vysloužila herečce cenu Thálie v roce 1999.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:25 7. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Super
  14
 • Trapas
  14
 • Sladký
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
Komentáře