jít naiDNES.cz

Svět ho bavil až do konce: Poslední fotografie Václava Postráneckého

Podle fotek je vidět, že herec bojoval do poslední chvíle a rodina ho držela nad vodou. | foto: Tilen Vajt

Usměvavý herec Václav Postránecký (†75) měl pohřeb hodný těch největších umělců. Zasloužil si to. Lidé ho milovali a on je, ale pro koho opravdu dýchal, to byla jeho rodina. A bylo to znát i na fotografiích, které jeho děti nechaly promítat na rodinném obřadu ve Strašnicích. Ze snímků vládla taková láska, pohoda, ale i odhodlání bojovat.

Oba pohřby Václava Postráneckého probíhaly v klidu, kdy se všichni důstojně rozloučili s nezapomenutelným hercem, milujícím manželem, tatínkem a hrdým dědečkem. 

A právě jeho milovaná rodina vytáhla z archivu takové poklady, které rozplakaly i ty, kteří do té doby neplakali. Najednou to všechny zasáhlo jako šíp přesně mířený na srdce.

Na těch fotografiích je vyobrazen jako ten pohodový mužský, pro něhož je rodina vším. A také byla. Klidně by obětoval kariéru pro to, aby všichni z jeho nejbližších byli šťastní a spokojení.

Miloval svou manželku, své děti Lucii a Viléma a také samozřejmě vnuky Jakuba a Filipa. Pro ně se rozhodl bojovat se zákeřnou rakovinou jícnu, pro rodinu chtěl tady žít.

Bohužel nemoc nepřekonal a všem, co ho milovali, zůstaly jen oči pro pláč. Ale díky fotkám si mohou milovaného muže připomínat každý den. Podívejte se sami ve fotogalerii, ale připravte si kapesníky, je to opravdu dojemné. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat