Glosa Janise Sidovského: Druhá řada TTMZH je špičková travesti show s nábojem

5. září 2016

Podle Sidovského je druhá řada TTMZH špičková travresti show. | foto: koláž Expres

Je to v Česku show, která trhá rekordy, přestože se tady jedná o jiný talent, než na jaký jsme byli doposud z hudebních soutěží zvyklí. Sčítá se tady úplně všechno, nejen schopnosti slavných herců a zpěváků, ale hlavně maskérů, kteří z nich musí udělat světové megastar.

Špičková „travesti“ Tvoje tvář má známý hlas vstoupila do druhé řady velkolepěji a s větším nábojem než ta předchozí. TV Nova v neděli večer nabídla skutečně prvotřídní show, grandiózní podívanou, kde se nešetřilo na světlech, dekoraci, projekcích, maskách ani na kostýmech.

Tvůrci měli šťastnou ruku také na obsazení, protože výkony účinkujících 2. řady jsou alespoň pro mě velkým překvapením. Tím největším byl David Gránský, jehož znám z muzikálu z Mamma Mia!.

Věděl jsem, že umí zpívat, ale o tom, že má soulové cítění a barvu hlasu jako z Harlemu, měl málokdo tušení. David je pro mě jednoznačným vítězem prvního kola, hit „Feeling Good“ zvládl bravurně a všechna čest maskérům, kteří z něho vytvořili legendární divu Ninu Simone.

David Gránský si toho musel v maskérně vytrpět hodně, než se z něj stala Nina...

David Gránský si toho musel v maskérně vytrpět hodně, než se z něj stala Nina Simone.

Výborná byla také Marta Jandová coby vyvrhel Alice Cooper. Ze všech účinkujících nejlépe komunikovala s porotou, až se zdálo, že se jinak toporný Janek Ledecký přestává hlídat, jestli mu to sluší. Rockový zpěv je Martin obor, takže byla na domácí půdě. Jak ji znám, je na jevišti přesvědčivá vždycky a s holkami v kleci, rozbitou židlí a blonďatou naivkou, od které se nakonec napila jedu, dala songu rebelský drajv.

Jan Cina se jako Madonna našel. Jeho andělský kukuč a ordinérnost královny popu působily dokonale, slyšitelně zpíval živě, což se Madonně na koncertech zas tak často nepřihodí, zvlášť v choreografických číslech.

Honza Cina zvládl být lepší Madonna než sama Madonna.

Honza Cina zvládl být lepší Madonna než sama Madonna.

Mimochodem, taneční výkony a choreografie jsou jedním z nejlepších prvků Tváře. Tak propracovaná a televizně dobře sejmutá taneční čísla česká obrazovka dlouho neukázala.

Svým způsobem zaujal i Miroslav Etzler, jehož Joe Cocker zachraptěl nečekaně dobře, když vezmeme v úvahu, že zpíval činoherec. Ale na můj vkus číslo po chvilce nudilo stereotypním popisem cockerových gest a překvapení po třetině skladby vyšumělo. Stejně monotónně na mě působila Anna Slováčková coby Taylor Swift.

Udržet pozornost diváka po celou dobu písně vyžaduje kumšt a charisma, nestačí se schovat do kostýmu a opentlit davem tanečníků.

Zvlášť v nadsázce, jakou Tvář je, bych očekával buď fantasticky zpracovanou kopii, jako předvedl Petr Rychlý coby Hana Hegerová v 1. řadě nebo dech beroucí originální verzi slavného hitu, jakou zazpíval David Gránský coby Nina Simone.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 úterý 3. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 34
  • 19
  • 9
  • 8
  • 8
  • 7
Komentáře