jít naiDNES.cz

Řepka před sebou nemá nejlepší květen, musí se z toho vyhrabat sám, řekl přísný soudce

Podle právního zástupce Jaroslava Jankrleho sice Tomáš Řepka očekával zproštění všech obvinění, soudce Městského soudu v Praze Petr Beneš byl ale jiného názoru. Právě on v úterý zpřísnil exfotbalistův trest z „pouhých“ patnácti měsíců na dva roky ve věznici s ostrahou. Před samotným vyřčením rozsudku se navíc Řepkovi na dálku vysmál.

Tomáši Řepkovi šlo sice o všechno, přesto se ani dnes k soudnímu líčení, během něhož se projednávala jeho zpronevěra, nedostavil. Prostřednictvím svého právního zástupce se jenom omluvil, a to z důvodu špatného psychického stavu.

Právě Řepkova absence u soudních líčení byla jedním z důvodů, proč soudce Petr Beneš jeho trest zpřísnil.

„Obžalovaný je přesvědčen o své nevině, státní zástupce je přesvědčen o tom, že trest je mírný. Obvodní soud správně uložil souhrnný trest. Ten obžalovanému mimořádně uložil trest pod trestní sazbou, aniž by ho rozumně vysvětlil. Zabývali jsme se tím, zda jsou tyto podmínky splněny, a neshledali jsme nic tak mimořádného, aby bylo toto dobrodiní použito. Proto jsme museli využít celou sazbu. Ten trest je postačující, otázkou je, zda bude trest konečný. Bude záležet na dalších soudech,“ vysvětlil své rozhodnutí soudce Petr Beneš, jenž již v průběhu soudního líčení vyjmenovával další soudy, které Tomáše Řepku ještě čekají.

Poté konstatoval, že Tomáše Řepku 14. května čeká další soud v Brně, kde se bude zpovídat ze zanedbání povinné výživy na syna Markuse z manželství s Vlaďkou Erbovou, kdy na alimentech dluží 219 tisíc korun, a jen o dva dny později se budou řešit dlužné alimenty na syna Tomassa z prvního manželství s Renátou Řepkovou.

Petr Beneš zpřísnil trest Tomáše Řepky z 15 měsíců na 2 roky.

Soudce Petr Beneš zpřísnil trest Tomáše Řepky z patnácti měsíců na dva roky.

„Řepka před sebou nemá nejlepší květen,“ konstatoval soudce Petr Beneš, který takto zaperlil ještě jednou, když mu státní zástupkyně podala listinu z Centrální evidence exekucí.

V tu chvíli soudce začal vyjmenovávat všechny kluby, za něž Řepka kopal, s tím, že si za svou kariéru určitě musel vydělat velké peníze. Posléze stroze konstatoval, že ze svízelné situace se musí Řepka „vyhrabat“ sám.

Ať následující soudy dopadnou jakkoliv, už nyní je zřejmé, že Tomáš Řepka bude muset v nejbližších dnech nastoupit do výkonu trestu. Soudce Petr Beneš byl totiž nekompromisní a slavného bouřliváka poslal na dva roky do vězení s ostrahou.

Jestli se trest bude navyšovat, záleží nyní na exfotbalistovi a hlavně na tom, zda zvládne doplatit svůj dluh na alimentech.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 28. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  260
 • Haha
  34
 • Trapas
  32
 • Tvl
  24
 • Cože
  20
 • Sladký
  20
Komentáře

Mohlo by vás zajímat