Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Příběh auta Tomáše Řepky: Byl to dar pro Vlaďku, který ho asi dostane do kriminálu!

  Ve čtvrtek v devět ráno začal u Obvodního soudu pro Prahu 6 soud s Tomášem Řepkou. Ten je obžalovaný za zpronevěru, kdy měl prodat vůz Mercedes-Benz GL své dávné kamarádce Michaele M., ačkoliv nebyl jeho papírovým vlastníkem. Za to exfotbalistovi hrozí v nejhorším případě až osm let žaláře. Jaký je ale příběh inkriminovaného vozu?

  Za svou kariéru fotbalisty vydělal stovky milionů a mohl si dovolit doslova cokoliv. Říká se dokonce, že jenom za auta Tomáš Řepka utratil přibližně sto milionů korun. K vozu Mercedes-Benz GL tak Tomáš Řepka přišel zcela legální cestou, a to když ho v pražské prodejně luxusních vozů Advantage Cars zakoupil pro Vlaďku Erbovou, s níž v té době již žil. To nicméně bylo řečeno ve čtvrtek dopoledne v soudní síni.

  Jak se ale stalo, že vůz změnil vlastníka? Zatímco Tomáš Řepka nikdy na autech nešetřil, na svých dětech škudlil, kde mohl. Ačkoliv za svou kariéru fotbalisty vydělal stovky milionů, po rozvodu se svou první ženou Renatou Řepkovou neplatil na své dvě děti Tommasa a Veroniku alimenty. Jelikož ale žijeme v právním státě, na Tomáše Řepku si došlápl exekutor.

  Ten následně úřadoval v jejich tehdejší černošické vile, kdy během zásahu došlo ke slavnému incidentu, během něhož Vlaďka Erbová inkriminovaným bílým mercedesem jednoho z exekutorů nedopatřením srazila. Exekutoři jim kromě Řepkových rybářských prutů a dalších věcí zabavili i již zmíněný vůz.

  Aby ale Vlaďka nepřišla o automobil, měl se Tomáš Řepka domluvit se svým kamarádem a údajným ochráncem Františkem Pivodou, který dal příkaz zaměstnancům své firmy K&H, aby od Řepky vůz zakoupili, z části peněz zaplatili soudního exekutora, část dali Řepkovi v hotovosti a zanedbatelnou částku si nechali jako zálohu za pronájem vozu, protože vůz ponechali podle smlouvy Řepkovi a Erbové k užívání.

  Řepka měl za vůz společnosti Františka Pivody platit měsíčně přibližně 30 tisíc korun, z čehož by se platily náklady za leasing a další výdaje.

  Přestože Řepka vůz Erbové věnoval, tudíž se dá říct, že to byl dar, poté, co se rozešli a ukázalo se, že Erbová randí s hokejistou Michalem Gulašim, exfotbalista měl Erbovou opravdu drsným způsobem požádat o to, aby mu vůz vrátila. Vrátit chtěl dokonce i další cennosti, které v průběhu vztahu matce svého syna Markuse daroval.

  A zde se dostáváme k momentu, kdy Tomáš Řepka přišel o řidičský průkaz, přesto měl bez oprávnění usednout za volant, kdy ho právě Erbová měla zaplacením pokuty ve výši přibližně sto tisíc korun dokonce zachránit před jistým vězením, přestože ji pár měsíců předtím nechal doslova na holičkách, když jí vzal darovaný vůz. To je ale jiný příběh.

  Zpátky k Řepkovi a autu. Právě v tu chvíli se mu měla ozvat dlouholetá kamarádka Michaela M., která se ho zeptala, zda nechce prodat svůj Mercedes-Benz GL, když právě přišel o řidičák. Řepka s jejím návrhem souhlasil a navrhl, že za 1,2 milionu korun je auto její.

  Až na schůzce v jednom z pražských barů, kde došlo k předávce peněz v hotovosti, jí mimochodem řekl, že vůz je napsaný na společnost K&H a že na ni ho přepíše do tří měsíců.

  A pokračování příběhu známe. Michaela M. sice tlačila na Tomáše Řepku, aby na ni automobil přepsal, ten jí stále sliboval, že k tomu dojde. Pak ji měl začít postupně ignorovat. Ačkoliv se jí ozvali i zástupci společnosti K&H, ona stále věřila svému dlouholetému kamarádovi. Musela to sice tušit dlouhé měsíce, ale o tom, že byla podvedena, se přesvědčila definitivně ve chvíli, kdy ji vytáhli uprostřed rušné silnice policisté z vozu, a to za přítomnosti jejího syna, který v něm taktéž seděl.

  Michaela M. nyní nemá ani svůj milion, ani auto. Tomáši Řepkovi nyní za zpronevěru hrozí až osm let vězení. Obvodní soud pro Prahu 6 ale s rozsudkem čeká na soud v Brně, kde nyní probíhá odvolací řízení v případě pornoinzerátů, za které Tomáš Řepka dostal půlroční trest ve věznici s ostrahou.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:00 pátek 8. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   55
  • Super
   24
  • Trapas
   22
  • Tvl
   14
  • Cože
   12
  • Sladký
   10
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...