Brzy spolu v Radotíně? Plekanec v Brně končí, blíží se jeho návrat do Kladna

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Lucie Šafářová (32) s Tomášem Plekancem (36) plánují společné bydlení na okraji Prahy. Úspěšná tenistka dokonce už koupila pozemek a začala zde stavba rodinného dvojdomku. Nejspíše se už oba dva připravují na to, že bude Plekanec již brzy hrát jen za své mateřské Kladno a působení v Brně, odkud Šafářová pochází, bude minulostí.

Lucie Šafářová, která se rozloučila se svou aktivní kariérou, nedávno koupila pozemek o velikosti 253 metrů čtverečních v pražském Radotíně. Tenistka měla podle informací týdeníku Sedmička za pozemek zaplatit více než dva a půl milionu korun a částku prý hradí z hypotečního úvěru. 

Původně se zdálo, že půjde o hnízdečko lásky, kam se Plekanec se Šafářovou nastěhují až poté, co hokejista definitivně ukončí svou kariéru. Teď to ale vypadá, že ke stěhování by mohlo dojít i dřív.

Když se Plekanec loni v listopadu po dlouhých letech v zámořské NHL vrátil do Česka, rozhodl se, že bude nastupovat za dva kluby. Za mateřské Kladno a také za Kometu Brno, a to v rámci střídavých startů.

První klub byl dlouho dopředu jasný, pro Brno se Plekanec rozhodl nejspíše hlavně z toho důvodu, že z tohoto města pochází jeho současná přítelkyně Lucie Šafářová, s níž se tak díky působení v Kometě mohl vídat častěji, než kdyby si vybral například pražskou Spartu, která se o něj také zajímala.

Jenže působení v Brně se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Od poloviny února už se totiž bude Plekanec hlásit jen v Kladně, kterému chce pomoci k návratu do extraligy. Kometě by pomohl jen v případě, že Rytířům sezona předčasně skončí.

„Od poloviny února počítáme s tím, že Tomáš Plekanec bude nastupovat jen za Kladno,“ potvrdil nám klubový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Vzhledem k tomu, že Plekanec se Šafářovou staví své hnízdečko lásky na okraji Prahy, je pravděpodobné, že se Plekymu nebude chtít v budoucnu dojíždět více než dvě stě kilometrů do Prahy, když bude mít kladenskou arénu zhruba tři čtvrtě hodiny autem od baráku.

Střecha v havarijním stavu – a co Jágr?

Když je řeč o kladenské aréně, tu postihly v minulých dnech velké potíže. Zimní stadion musel být dokonce kvůli hustému chumelení uzavřen, jelikož jeho střecha je v havarijním stavu.

Klubový mluvčí Vít Heral nám ale řekl, že to nejhorší už by aréna, kterou má klub pouze v pronájmu, měla mít za sebou. „Dnes (v pondělí) už zde normálně proběhl trénink,“ řekl nám mluvčí.

Kromě brzkého návratu Tomáše Plekance se navíc čeká už i obří comeback majitele a největší hvězdy kladenského hokeje Jaromíra Jágra. Ten už se nedávno málem objevil konečně na ledě, ale vše překazila chřipka.

Teď z klubu opět zní, že Jágrův návrat je blízko. Nastoupí společně s Plekancem už v domácím zápase proti Kadani?

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat