Ortel vrací úder Kollerovi: Aby měl David ještě kde hrát!

V hudební branži se rozjíždí koncertní válka mezi Kollerem a Ortelem. | foto: Profimedia.cz

David Koller už nechce nikdy vystupovat tam, kde má hrát Ortel! Jeho management se rozhodl nejednat s provozovateli kulturáků, ve kterých se uskuteční koncert kapela Tomáše Ortela, který inklinuje k pravicovému extrémismu. Ten mu přes Expres poslal sebevědomou odpověď.

Buď Ortel, nebo Koller!

Tento ultimativní vzkaz ve čtvrtek vyslal produkční tým Davida Kollera všem majitelům a provozovatelům kulturních domů a klubů, kteří umožní vystoupení kontroverzní kapely Ortel.

Kollerovi, který se vždy ostře vymezoval vůči extrémismu, vadí ultrapravicová minulost plzeňské skupiny a horlení pro nacionalismus. Podle některých Ortel otevřeně šíří rasovou a náboženskou nesnášenlivost pod rouškou falešného vlastenectví.

Lídr bandu Tomáš Ortel zvedl hozenou rukavici a Kollerovi poslal přes Expres sebejistou odpověď. „Mě to nepřekvapilo. Je to v pořádku se vyjádřit a sdělit své postoje na tom samém principu funguje i kapela Ortel, kde pro změnu vyjadřujeme naše postoje a názory,“ napsal v textové zprávě výstřední interpret.

Otázkou však zůstane, zda bude mít pan Koller kde vystupovat, ale s tím asi do tohoto prohlášení šel stejně jako já se svou tvorbou si nesu své následky,“ směje se Ortel.

Sám se prý neobává, že by Kollerova výhrůžka mohla ohrozit nasmlouvané kšefty. Nabídek na hraní a sebevědomí vzrostly Ortelům především poté, co vyhráli dvě ceny v anketě Český Slavík. „Ten zájem o naše vystupování je vzestupný od listopadu 2015,“ holedbal se lídr.

Ostrá diskuze se rozjela i na facebookovém profilu Davida Kollera.

„Jestli máš něco proti Ortelu tak ani nehraj v Pardubicích a jeho okolí. Měl jsem tvoje písničky rád. Ale děláš si dost velkou ostudu za to jakým vlastně směrem jdeš. A jestli se ti něco nelíbí, tak si tu svou Ameriku zahraj v Americe,“ píše jeden z fanoušků.

Otázkou zůstává, kdo z této přetahované o pořadatele akcí vyjde nakonec jako vítěz. To ukáže až čas. Ať je to jak chce, Koller i Ortel hrají vabank, a to je více než zábavné.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 11. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  419
 • Haha
  44
 • Trapas
  42
 • Tvl
  34
 • Cože
  15
 • Sladký
  12
Komentáře