jít naiDNES.cz

Klusovi prodávají byt za 9 milionů, lákají na zážitky. Kupec ale chce znát jiné věci

Klusovi prodávají svůj byt za devět milionů. | foto: koláž Expres/Instagram

Že by přišla bída na kozáky? Tamara Klusová a Tomáš Klus prodávají krásný podkrovní byt v Nuslích, kde ještě donedávna žili i s dcerou Josefínou a synem Alfrédem. Pak se rodina přestěhovala do malého domku v Mníšku pod Brdy, kde žijí jako za dob Boženy Němcové ve dvou místnostech. Tam se jim narodila ještě dcera Jenovéfa.

Manželka nejúspěšnějšího českého hudebníka překvapila na Instagramu, když oznámila, že se svým mužem zamýšlí prodat pražský byt v Nuslích.

Je čas jít dál. Po dvouleté úvaze, kdy jsme se z tohoto rozhodnutí navzájem zrazovali a zároveň jsme nebyli schopni dát náš byt k pronájmu, protože vazba k němu a příběhu, který jsme tam prožili, byla prostě moc silná, jsme se rozhodli dát náš byt k prodeji,“ loučí se Tamara s bytem, ve kterém prožili s Tomášem první roky vztahu.

Podle toho, co Tamara píše, s bytem se jí neloučí snadno, a není divu.

Nuselské hnízdo lásky bylo podle všeho svědkem nesčetných setkání, večírků, malování po zdech i rozpuku lásky alternativních rodičů, kteří právě do tohoto bytu přivedli na svět děti Josefínu a Alfréda.

„Je to divný pocit, ta představa, že tam bude nějaký další příběh, kterého my už nebudeme součástí,“ píše Tamara.

Hledáme šikovného realitního makléře nebo někoho nejlépe stejně bláznivého jako jsme my dva, kdo v našem odkazu v tomto bytě bude pokračovat. To znamená zvát si tam hodně přátel, pokračovat v kresbách na zdech a zplodit tam hodně dětí,“ svěřuje se dál Klusova manželka.

Byt, který se nachází pod Nuselským mostem, není, lidově řečeno, žádná „špeluňka“.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

S rozlohou 126 metrů čtverečních a navíc osmnáctimetrovou terasou, na kterou není vidět, by se v něm mohly pořádat taneční bály. Byt je nejen ve skvělé lokalitě, ale navíc je podle všeho dost světlý, neboť do něj jde světlo i střešními okny. Jeho hodnota se pohybuje kolem devíti milionů korun a Klusovi evidentně podle svého Instagramu lákají kupce na to, že bude bydlet ve „slavném bytě“, kde bylo mnoho zážitků.

To už dneska ale neplatí. Hypotéky nejsou k dostání a pro střední třídu je velmi obtížné sehnat si vlastní bydlení v nejmenší kategorii, nadto v bytě za devět milionů a s terasou. A boháče? Kupce zejména zajímá, jak je to s provozními náklady, hlavně právě v těch Nuslích, kde jsou sice krásné, ale staré studené nebo naopak podkrovní rozžhavené byty, které lze v zimě za draho vytopit a v létě v nich zemřete vedrem.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

Dostupnost parkování, výtah, jak moc je v „živé“ lokalitě zábavy? Byt je téměř pod Nuselským mostem, i tam dolehne hluk okolních tramvají a z mostu... Jak daleko je to k nejbližšímu Lidlu na Ostrčilovo náměstí? To vše kupce zajímá více než to, kolik a jaké si tam manželé zvali návštěvy.

Pár se i s dětmi před více než dvěma lety přestěhoval do malého domku v Mníšku pod Brdy, kde dvojice zatím obývá jen dvě místnosti, a zatím se nedostalo na dlouho plánovanou přestavbu. Byt v Nuslích vypadá spíše jako ateliér a kvůli trámům a schodům pro malé děti moc vhodný není.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

Klusovi prodávají být v Nuslích.

Byť nyní žijí skromně, rodina si rozhodně nestěžuje.

Bydlíme sice ve dvou místnostech, ale v tom spatřuji obrovské kouzlo, protože děti chtějí být stejně rodičům co možná nejvíc nablízku. Žijeme sice jako za doby Boženy Němcové v jedné světnici, ale má to vlastně svou poetiku,“ říká skromně Tamara.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:15 středa 27. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  106
 • Haha
  32
 • Super
  22
 • Tvl
  19
 • Sladký
  16
 • Cože
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat