Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Co máš s těma nohama? Všichni si všimli Tolkkiho sloní nohy, on tvrdí, že to nic není. Jenže...

  Timo Tolkki by měl okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a víc dbát o své zdraví. | foto: Koláž Expresu

  Když Timo Tolkki zveřejnil snímek z restaurace, kam dost možná zavítal ve špinavých trenkách, nejeden jeho fanoušek se zděsil. Chodidla finského kytaristy jsou nadměrně nateklá. Ačkoliv manžel Dominiky Gottové všechny ujišťuje, že má vše pod kontrolou, měl by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

  Timo Tolkki má sice cukrovku, vůbec se podle toho ale nechová. Pije nezřízeně alkohol a stravuje se „dobrotami“ z restaurací rychlého občerstvení. S tím by měl ale okamžitě přestat.

  Podle stavu jeho nohou má slušně nakročeno ke zdravotním problémům, to si myslí i většina jeho fanoušků. Ti mu při pohledu na jeho nateklá a tmavá chodidla radili, aby urychleně vyhledal doktora. 

  Tolkki ale nepanikaří.

  „Každý, kdo se bojí o mé nohy, může být v klidu. Začalo to v září na turné, když jsem spadl ve sprše a zranil jsem si nohu. Je pravda, že mám cukrovku třetího typu, ale mám na to dobré léky. Všechno je v pořádku,“ vzkázal všem Tolkki, který by se měl ale pořádně podívat, na co má ty léky předepsané.

  Medicína zná pouze dva typy cukrovky. 

  První se vyznačuje absolutním nedostatkem inzulinu v těle a ta začíná obvykle v dětství nebo dospívání. Tolkki bude mít ale s největší pravděpodobností druhý typ, jehož nejběžnější příčinou je obezita, kterou Tolkki očividně trpí.

  A tomu, čeho si všimli nejen Tolkkiho fanoušci, se říká diabetická noha. Jedná se o infekci, která zapříčiní vznik vředů, případně poničí či kompletně zničí hluboké tkáně na noze. Nejčastěji se tak děje v oblasti palce nebo paty, výjimkou však nebývá ani prostor nacházející se bezprostředně za prsty.

  Timo Tolkki si pobyt na Kostarice užívá. Takhle se vykoupal v moři.

  Timo Tolkki je nebezpečně obézní. Měl by se začít víc hýbat.

  Nepodchytí-li se syndrom diabetické nohy včas, může v konečném důsledku vést až k amputaci části končetiny. Aby pacient této hrozbě předešel, měl by se snažit maximálně dodržovat léčbu stanovenou lékařem. 

  Musí nosit diabetickou obuv, pravidelně cvičit a dbát zvýšené pozornosti a opatrnosti i při sebemenším poranění svých dolních končetin. Tolkki přiznává, že si nohu poranil již v září, pochybujeme ale, že od té doby byl u lékaře.

  Tolkki jako diabetik by neměl lékaře vyhledat pouze kvůli své případné „sloní noze“, ale podrobit by se měl i dalším testům. Od věci by nebylo navštívit také nutričního poradce. Dieta je jednou z nejdůležitějších součástí léčby každého diabetika.

  Timo si koupil nové plavky a vyrazil na bazén.

  Že má Tolkki zdravotní problémy, to je poznat i podle jeho nohou. Už v pražském bazénu si toho šlo všimnout.

  Tolkki by tak měl omezit přímé cukry, vyhýbat se pivu a alkoholu obecně, jíst co nejméně smažených jídel a zanevřít na bílé pečivo. Zároveň by se rozhodně neměl přejídat. Lékaři doporučují raději jíst častěji, ale zato v menších dávkách.

  Pokud jste sledovali Tolkkiho život posledních týdnů, tyto rady si jako cukrovkář rozhodně k srdci nevzal. Naopak panáky becherovky zapíjí litry piva, a když má hlad, jde do řetězce McDonald’s. Nevyhýbá se ani jiným fastfoodům. Když mu někdo chce koupit něco zdravého, rozhodně nebyl nikdy nadšen.

  Kola a nabitý telefon = šťastný Timo Tolkki.

  Tolkki pije každý den litry koly a chodí do fastfoodů.

  Tolkki jako diabetik by měl také minimálně pětkrát týdně cvičit, on přitom má mnohdy problém slézt z postele a dojít si v hotelu na snídani.

  Záleží-li mu na vlastním životě, měl by ihned změnit přístup k vlastnímu tělu. S takovým životním přístupem je infarkt za rohem.

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz