Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Timo Tolkki dostal novou kytaru a nápad: Složím pro Karla a Dominiku desku za 8 dní!

  Příživník, zoufalec či podivín. Takto a někdy i mnohem hůře česká veřejnost mluví o Timovi Tolkkim (53), který je stále ještě manželem Dominiky Gottové (46). Většina lidí zapomíná, že urostlý Fin dlouhé roky platil za špičkového hudebníka. Tisíce lidí by daly cokoliv za jeho podpis nebo fotku s ním. Tolkki se teď po několika osobních nezdarech rozhodl svou zašlou slávu oprášit a v Praze, kam původně přijel zachránit manželství, chystá dost možná svou přelomovou desku, která bude zčásti věnovaná Karlu Gottovi a jeho nejstarší dceři.

  Timo Tolkki přiletěl do Prahy bez kytary, kterou nechal v Mexiku. Původně měl plán udobřit se tu s manželkou Dominikou a najít v hlavním městě České republiky byt, kde by mohli společně žít.

  Dominika mu ale dala definitivně košem, a tak se Timovy plány lehce změnily. Rozhodl se, že pobyt v Praze využije tím nejlepším možným způsobem a začne pracovat na nové desce. V minulých dnech se proto hudebník na sociálních sítích obrátil na své fanoušky a zeptal se jich, zdali by mu nepůjčili nějakou kytaru, za což by jim na oplátku dal lekce zdarma.

  Finskému muzikantovi nakonec elektronickou kytaru i s aparaturou zapůjčil šéfredaktor Expresu a Timo byl štěstím bez sebe.

  „Strašně mi chyběla kytara, teď můžu skutečně tvrdě pracovat na svém návratu. Mám v plánu nové album, stihnu ho napsat za osm dní,“ pochlubil se nám Timo, který na vypůjčenou kytaru zahrál a všem posměváčkům ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří.

  Timo byl z kytary úplně nadšený.

  Timo byl z kytary úplně nadšený.

  Na nové desce, která ponese název Infinite Visions (Nekonečné vize, pozn. red.), má být celkem deset písní. Dvě z nich budou velmi speciální. 

  „Jednu věnuji pro Karla Gotta, kterého jsem měl velmi rád a on mne také. Druhou pro Dominiku, kterou stále velmi miluji a dal bych cokoliv, abychom mohli být zase spolu,“ poodhalil Tolkki, jenž prý hodlá pracovat tak tvrdě, že z hotelového pokoje v následujících dnech prakticky nevyjde!

  Ve hře je turné po celém světě, Timo si může vydělat miliony

  „Budu stále psát a hrát. Nechci se ničím rozptylovat, jsem v kontaktu s americkou producentkou. Jednáme o velkém šestiměsíčním turné po celém světě. Jsou ve hře opravdu velké peníze jak pro mě, tak pro Dominiku. Ona by měla dostat deset tisíc eur už příští týden, já si můžu celkem vydělat i pět milionů dolarů,“ sdělil nám nadšený Timo.

  Během turné by měl Tolkki vystupovat s novou kapelou, která nese název Timo Tolkki's band. Finský kytarista uznává, že největší úspěchy v kariéře zažil bezpochyby s kapelou Stratovarius, kde strávil přes dvacet let.

  Skupinu Tolkki opustil 2. dubna roku 2008, kdy na svém webu uveřejnil dopis pro fanoušky a zmínil dlouhodobější neshody uvnitř kapely. Se svými bývalými kolegy je Timo stále v kontaktu a vztahy si nemůže vynachválit.

  „Neustále si píšeme a voláme. Vycházíme spolu skvěle. To, že se kapela rozpadne nebo změní složení, to se stává. I tak jsme ale zůstali přáteli. Dosáhli jsme top úrovně a nemohli jsme jít dál. V takový okamžik je nejlepší začít něco nového. Hrál jsem v několika kapelách, ale na toto období vzpomínám nejraději,“ zakončil své povídání Timo.

  Fotogalerie

  Premium

  Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

  Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

  Premium

  Sovětská legenda: Fourcadovi pomáhají lékaři. Francouz: Ta žena musí být šílená

  Slavná sovětská biatlonistka a běžkyně na lyžích, trojnásobná olympijská vítězka Anfisa Rezcovová, si v rozhovoru pro...

  Premium

  Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

  Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz