Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Tolkkiho nikdo nechce: Nabídli mi jen 100 dolarů za koncert! Prosím, najměte si mě

  Timo je skutečná rock star! | foto: Facebook

  Plánovali, že začnou nový život a na všechny starosti brzy zapomenou. Vysněného klidu v Helsinkách se ale Timo Tolkki (55) a Dominika Gottová (48) nedočkali. Zatímco nejstarší dcera Karla Gotta (†80) se tento týden opět definitivně vrací do Prahy, Tolkki je stále pracovně v Americe. Na duben plánuje velký koncert se skupinou Stratovarius. V penězích se ale Timo rozhodně netopí. Na sociální síti si postěžoval, že mu jakýsi promotér z Brazílie nabídl pouhých 500 dolarů za vystoupení pro celou kapelu! Skrz Instagram si tak Tolkki snaží přivydělat alespoň coby lektor hry na kytaru. Příliš studentů se k němu ale nehrne.

  Podle dobře informovaného zdroje Expresu se Dominika Gottová rozhodla opustit Finsko už loni v listopadu. Důvod byl prostý, v Helsinkách byla neustále sama. Zatímco ona propadala depresím, její manžel Timo Tolkki si užíval v Americe, kde se pokouší restartovat svou kariéru.

  Tolkki se nedávno dal dokonce dohromady s legendární kapelou Stratovarius, kterou před lety opustil po sporech s některými členy. Se skupinou Tolkki nyní plánuje velký koncert na 22. dubna v Mexiku, jejž budou moci fanoušci metalové hudby sledovat online na webu. 

  „Zaplatili jsme pronájem za místo a show se bude konat,“ ubezpečil své příznivce Timo Tolkki, který má ve státech Latinské Ameriky hodně podporovatelů.

  Mnozí fanoušci z Brazílie například Tolkkimu pravidelně píší, ať přijede koncertovat k nim do země. Timo se na Facebooku svěřil, že nabídku od jednoho brazilského promotéra nedávno skutečně dostal, ale byla velmi urážlivá.

  „Oslovilo mě několik takzvaných promotérů s naprosto směšnými nabídkami. Jako jeden příklad musím použít chlápka jménem Marcos Paolo, který naší pětičlenné kapele nabídl 500 dolarů za představení pro 200 lidí,“ uvedl Tolkki, jenž tuto nabídku pochopitelně okamžitě odmítl.

  „Řekl jsem mu, že neexistuje způsob, jak přesvědčit kluky, aby letěli do Brazílie kvůli 100 dolarům za koncert. Je to naprosto nepřijatelné. On si mě pak zablokoval na Messengeru. Už jen to blokování ukazuje na profesionalitu tohoto promotéra,“ dodal Tolkki, který se v nelehkém období snaží uživit alespoň jako lektor hry na kytaru.

  Loni vyhrožoval koncem kariéry, teď láká studenty na „speciální cenu“

  Timo ale nejspíše nemá studentů dost, neustále tak skrz Instagram nabádá lidi, aby se mu ozvali.

  „Stále dávám lekce hraní na kytaru za speciální cenu. Napište mi prosím ve španělštině nebo angličtině pro více informací a sdílejte prosím tento příspěvek,“ žádá své fanoušky Tolkki.

  Loni v dubnu dokonce Tolkki fanouškům vyhrožoval, že definitivně ukončí svou kariéru, pokud ho nikdo nepodpoří.

  „Vím, že nemáte peníze, ale to ani já. Jsem člověk, který musí platit nájem, účty a jídlo. Už před koronavirem bylo neuvěřitelně obtížné uživit se jako hudebník. Přemýšlel jsem o vytvoření YouTube kanálu, ale nezvládl bych neustále vytvářet nový obsah, to nejsem já,“ svěřil se geniální kytarista, který si ale svůj konec naštěstí rozmyslel.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz