Zvládla by tohle Libuška Šafránková? Nová Popelka létá v desetimetrové výšce!

Nikola Ďuricová v pohádkové show Tři oříšky pro Popelku lítá v desetimetrové výšce. | foto: Profimedia.cz

Když před pětačtyřiceti lety režisér Václav Vorlíček natáčel pohádku Tři oříšky pro Popelku, byla taková zima, že se musela kamera po natočení každého záběru schovat do autobusu, aby nezmrzla, a sněhu bylo tolik, že v jedné scéně Pavel Trávníček zapadl i se svým koněm do sněhu. Přesto on ani Libuška Šafránková neriskovali zdraví tolik, jako ho riskuje představitelka Popelky ve stejnojmenné pohádkové rodinné show, která se aktuálně hraje v Kongresovém centru Praha. Ta totiž létá vzduchem bez jištění!

Dnes již legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku si oblíbili diváci v desítkách zemí. Během vánočních svátků se pravidelně vysílá nejen v Česku, ale i v Německu, Dánsku, Švédsku a v dalších zemích. Právě díky této pohádce se Libuška Šafránková a Pavel Trávniček v těchto zemích mohou těšit velkému věhlasu.

Trošku v menší míře si slávu užívá i představitelka muzikálové Popelky Nikola Ďuricová, která aktuálně ztvárňuje tuto roli ve stejnojmenné pohádkové show v Kongresovém centru v Praze. Na rozdíl od Libušky Šafránkové ale riskuje vlastní zdraví. Během představení totiž předvádí akrobatický kousek, když se nechává bez jištění tanečnicí, která ztvárňuje roli sovy Rozárky, vznést do desetimetrové výšky.

„Měl jsem o ni strach, lítá tam bez jištění, je to riziko úplně na hraně. A u toho se má hezky tvářit a zpívat, je to velice riskantní věc,“ nechal se slyšet dokonce i režisér pohádkové show Tři oříšky pro Popelku Filip Renč.

Sama představitelka Popelky strach neměla. „Nemám strach z výšek. Vždycky se dokonce těším, je to zvláštní příjemný pocit. Tak moc tanečnici, která mě drží, důvěřuju, že vůbec nepřemýšlím nad tím, že by mě mohla pustit,“ svěřila se talentovaná zpěvačka, která přiznává, že pád z takové výšky by nebyl hezký.

„Kdyby se něco stalo, nebyl by to hezký pád. Následky nechci ani domýšlet. Nepřipouštím si to. Oprošťuju se od strachu,“ dodala muzikálová Popelka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:37 23. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Super
  12
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Tvl
  8
Komentáře