jít naiDNES.cz

Jak zvládám tři děti? Mnohem větší mazec je mít jen jedno, míní Klusová

„Když jsem doma s jedním, jsem unavenější než s celou smečkou,“ říká Tamara Klusová, která se čas od času může spolehnout i na „hlídací babičky“. | foto: Koláž Expres.cz

Manželka Tomáše Kluse (32) Tamara (31) je aktuálně hlavně matkou na plný úvazek. Kdo by ale čekal, že se třemi dětmi padá na ústa, šeredně by se mýlil. Mnohem větší zápřah a nápor je podle ní výchova a starost o pouhou jednu ratolest. V této souvislosti si dokonce udělala takový malý průzkum.

„Často se mě lidi ptají na to, jak zvládáme tři děti. Že to musí být opravdu mazec. A já vždy odpovídám stejně, daleko větší mazec je vychovávat jedno dítě,“ překvapila na sociální síti Tamara Klusová, která s početnou rodinou nemá sebemenší problém.

„Jedno dítě vyžaduje vaši stoprocentní pozornost. Fyzicky je to sice s přibývajícím počtem děti náročnější, ale psychicky je to vážně snazší,“ míní manželka známého zpěváka.

„Jsem teď pár dnů jen s touto kočičkou Jenovéfou a musím říct, že si to jedináčkovství umí náležitě užít a já jsem fakt unavenější, než když je spolu celá smečka,“ poznamenala Tamara a dotázala se přítomných matek více dětí, jestli to mají stejně.

Většina z nich odpověděla, že už by neměnila a že tři děti vlastně nejsou takový záhul, ten že přijde až s pubertou nejstaršího z nich, zvláště když jde o dceru. V tomto ohledu se má Klusová na co těšit, dcery má totiž hned dvě.

Naštěstí se může, co se hlídání týče, spolehnout nejen na manžela, ale i „hlídací babičky“, které sice nejsou po ruce pořád, na druhou stranu je člověk rád i za občasnou pomoc. Tři děti jsou sice radost, rodiče jsou přece jen také partneři a rádi by trávili nějaké chvíle jen sami dva, bez armády dětí, ať je milují sebevíc. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:10 sobota 13. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  27
 • Super
  13
 • Haha
  13
 • Cože
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat