jít naiDNES.cz

Složte zbraně a postavte se smrtonosným plánům pánů, radí Klusová do Kurdistánu

Tamara Klusová (31) má mírový plán pro Kurdistán. Zatímco její manžel doporučuje si o problémech popovídat, jeho choť doporučuje složit zbraně a „postavit se smrtonosným rozkazům pánů shora“. Tak teď už jsme v klidu, o blaho světa je postaráno!

„Každý den děkuju tomu nahoře, že můžu žít tohle štěstí. Když jsem viděla první náhled videoklipu k písni ZmrZlým od Tomáše Kluse, která letí internetem do všech stran, rozbrečela jsem se jako malá holčička,“ svěřila se na sociální síti Tamara Klusová, kterou zaplavil vodopád emocí, jejž nešlo zastavit.

„Vzlykala jsem a pořad dokola si kladla otázku, kterou Tomova píseň začíná: Proč je válka, když koho se zeptám, chce mír?“ nechala se slyšet a pak si začala klást znepokojivé dotazy, na které marně hledala odpověď.

„Co bych dělala, kdyby válka propukla tady u nás? Kam bychom šli? Co bychom s sebou v ten moment vzali?“ řešila manželka známého zpěváka, kterou k přemýšlení nad budoucností přiměla nejen nová píseň, ale i velmi napjatá situace na hranicích Turecka a Sýrie.

„Ten klip tohle všechno reflektuje. Ukazuje to, před čím se snažíme zavírat naše oči. Odkrývá lhostejnost v nás. A probouzí laskavost v našich srdcích...,“ zamýšlela se Tamara, která by evidentně chtěla pomoct, ale neví jak.

Tím, že na „ostatní“ hodí háv lhostejnosti a obviní je ze zavírání očí, tím však mír na světě těžko nastolí.

Pak se konečně dostala k „jádru pudla“ a vyřkla velkou pravdu, kterou by si měla doma napsat velkým písmem na zeď nebo tabuli a opakovat si to jako mantru.

„Na co si tady vůbec stěžujeme, když vidíme, co se například momentálně děje kurdským rodinám?“ ptá se Klusová, která vzápětí přichází s podobně revolučním řešením (nejen) kurdské otázky, jako nabídl její choť.

„Proč všichni vojáci světa nesloží naráz zbraně a nepostaví se proti smrtonosným rozkazům pánu shora?“ vypálila, až jim v Turecku i USA spadly brady.

„Já vím, jsem idealista, že si snad vůbec můžu myslet, že je něco takového možné. Tolik otázek a tak málo odpovědí,“ shrnula své zamyšlení Klusová.

Zjevně má za to, že když o nějakém problému promluví, automaticky znamená, že jej pomohla řešit a fakt, že si na něj vzpomněla, ji pasuje na citlivého a „správného“ člověka.

„A tak se stále dokola ptám, proč je válka, když koho se zeptám, chce mír,“ napsala závěrem trojnásobná matka, která nyní vnímá lidské sváry a bezmoc ještě citlivěji než kdy předtím.

Není sama. Mnoho lidí, kteří hledí na záběry z míst, kde zuří boje a trpí civilisté, se ptá úplně stejně. Jen z toho nedělají „kovbojku“.

Na druhou stranu Tamara našla ideální způsob, jak upozornit na nový počin svého manžela a ještě být „angažovaná“.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat