Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rasismus v Survivoru. Egypťan a Rom dostali nejhorší odměnu, zuří soutěžící!

  Hlad začíná být neúnosný, není se tak co divit, že vzbudí konflikt odměna, díky které dostanou všichni dobroty - až na jednoho! Kmen vylosoval Jacka, který si podle nich jídlo nezaslouží, protože je zraněný. Ten naopak argumentuje tím, že by mu jídlo pomohlo k rychlejšímu uzdravení. Nakonec se to celé zvrtne a kmen začne řešit, zda rozhodují rasisticky. Slovo rasismus se ale v soutěži neskloňuje poprvé... Upozornění: Článek obsahuje spoilery.

  Soutěžící tráví na ostrově už pětadvacet dní, po přesně takové době se konečně podařilo alespoň jednomu z ostrovanů, aby se spojil se svými nejbližšími, kteří na něj doma trpělivě čekají a pravidelně se na něj dívají v televizi. V rámci odměny si totiž směl domů zatelefonovat Mikýř, což zlomilo Filipa. Hasič totiž už nějakou dobu tvrdí, jak mu chybí rodina a přemýšlí tak nad tím, zda hru neukončí.

  Přestože přemýšlí Filip o tom, že z ostrova co nejdříve odejde a nechal se dokonce nominovat do duelu na vypadnutí, protože se prý chce vrátit zpátky do práce, v kmeni se tak nechová. Vyhrál totiž odměnu, v rámci které mohl každý z Lovců dostat vynikající jídlo – až na jednoho, který zůstane o kokosu. Ten si ovšem Filip, který už se vidí doma nevybral a dal ho naopak Jackovi, protože se kvůli zranění neúčastní her.

  Několik hráčů pak podotklo, že měl sáhnout po kokosu spíše Filip, který už prakticky hru vzdal a nejspíš napůl dobrovolně vypadne v příštím kole. Jacka se navíc takové chování dotklo, protože se musel odměny div ne doprošovat. Namítl tak, že ho kmen vyčleňuje kvůli tomu, že je cizinec a neumí moc dobře česky.

  Jack dostal nejhorší odměnu

  „Já dostal zase toast, asi jsou to rasisti, protože nemají rádi Romy,“ dodal se smíchem Bandurko. Horší odměnu než oni dva ale skutečně nikdo nedostal, další totiž hodovali lívance, párky anebo dorty. Podle zbytku soutěžících ale v kmeni k rasismu nedochází, prý se při rozdělování jídla rozhodovali čistě pragmaticky. To nakonec uznali i Jack s Bandurkem.

  K rasismu mělo přesto během hry v Survivoru už dojít, Adéla Krejdlová, která soutěž opustila jako první, měla urážet místní Dominikánce. To Expresu potvrdila Ornella Koktová i Denisa Dvořáková.

  Fotogalerie