Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Zrada a slzy v Survivoru! Vypadla policistka Kristina, zradil ji Mikýř s Pirátem

  Čtyřiadvacátá epizoda Survivoru přinesla nečekané. V soutěži skončila policistka Kristina, která byla favoritkou na vítěze letošní série. Zradili ji spoluhráči, až do začátku kmenové rady netušila, že by mohla být v ohrožení. Na její konec v soutěži se díval její kumpán Tomáš se slzami v očích.

  Hráči Survivoru se ve třiadvacáté epizodě dočkali vytouženého sloučení kmenů. Lovci a Titáni jsou minulostí, teď je kmen jenom jeden a jmenuje se Taínos. Název odkazuje na původní obyvatele Dominikánské republiky. Hráči nelenili a ihned na párty po sloučení domlouvali s ostatními herní strategii a spojenectví. Ne každému se ale podařilo navázat dostatečně pevné vazby.

  Už od minulého dílu bylo v podstatě jasné, že Bandurko i Tomáš přijdou o velmi potřebný hlas na kmenové radě. Po sloučení se upustilo od původních duelů a byl zaveden nový systém vypadávání. Po tom, co se spočítají hlasy hráčů na kmenové radě, si daný hráč s nejvyšším počtem hlasů musí vybrat z devíti keramických nádob jednu. V šesti je krev, která pro soutěžícího představuje okamžitý konec ve hře. Ve zbývajících třech nádobách je voda, která mu dává šanci utkat ve vyřazovacím duelu s protihráčem dle vlastního výběru.

  Hráč, který vyhraje individuální imunitu, už nemůže do duelu nikoho nominovat, takže jedinou jeho výhodou je to, že pro něj kmen nemůže hlasovat. Tentokrát individuální imunitu vyhrála téměř všemi nenáviděná Yenifer. Žádný vliv ale na kmenovou radu neměla, strategie a spekulace se odehrávaly mezi úplně jinými hráči.

  Celý díl byl poměrně zmatený a v ani jeden moment nebylo jasné, jestli si hráči navzájem lžou a také s jistotou nešlo až do kmenové rady určit, pro koho se většina kmene rozhodla hlasovat. Nejnovější díl přinesl odpověď alespoň na jednu otázku z předešlého dílu, a to na tu, zda se Jana rozhodla hrát s Mikýřem a Pirátem nebo s Kristinou a Tomášem. Rozhodla se být věrná alianci s původními Titány.

  Před Mártym stálo stejné rozhodnutí jako před Janou, on se však nerozhodl. Sám přiznal, že teď bude hru jenom z dálky pozorovat a později se sám rozhodne, které spojenectví by pro něj bylo výhodnější. Zdá se tak, že domněle nejčestnější hráč Survivoru nakonec tak čestný úplně nebude.

  Jak ukázala kmenová rada, pro Kristinu se nakonec ani jeden z nich rozhodovat nemusel. V poměru 5:4 ve prospěch Bandurka ji spoluhráči poslali v podstatě losem rozhodnout o své budoucnosti v soutěži. Nakonec zvolila vázu, ve které byla krev a tím její cesta v Survivoru skončila. Její odchod doprovázely slzy nejen jí, ale i Tomáše, se kterým tvořili nerozlučnou dvojku. Ani jeden z nich netušil, že by jí mohlo vypadnutí hrozit. Byli totiž předem domluvení s Mikýřem a Pirátem, že budou psát někoho jiného, pravděpodobně Bandurka, jak ukázala menšina hlasů. Není možné to s jistotou určit, protože, jak už bylo zmíněno, jednotlivé tahy byly natolik překombinované, že se v nich nedalo příliš vyznat.

  Jak řekla sama Kristina, první kmenová rada po sloučení ukázala, komu mohou hráči věřit a komu ne. Mnohem lépe také nastínila různá spojenectví a to, že aliance z Titánů a Lovců před sloučením, jsou jednoduše silnější. V příštím díle by se situace měla mnohem více vyostřit.

  Fotogalerie

  Uložení do hrobu Simony Postlerové proběhlo v úzkém rodinném kruhu