jít naiDNES.cz

Taneční páry stejného pohlaví? To určitě ne! Po roce je však všechno v britské „StarDance“ jinak

Strictly Come Dancing je britská obdoba StarDance. | foto: Strictly Come Dancing

Mimořádná změna zřejmě čeká od příštího roku britskou verzi oblíbeného pořadu StarDance, který na ostrovech nese název Strictly Come Dancing. Velmi pravděpodobně tam spolu budou tančit i páry stejného pohlaví. Stanice BBC, která pořad vysílá, přitom ještě loni avizovala, že jde o pořad rodinný a tančit v něm budou jen smíšené páry!

Zapomeňte na hvězdnou taneční soutěž StarDance, jak ji znáte dosud. Ve světě, alespoň prozatím, se totiž její formát pod názvem Strictly Come Dancing začíná zásadně měnit. Velká Británie od dalšího ročníku velmi pravděpodobně obsadí i páry stejného pohlaví!

BBC, která pořad vysílá, nejspíš podlehla tlaku LGBT aktivistů, kteří za páry stejného pohlaví v soutěži v posledních letech výrazně bojovali. Jedním z nim byl i porotce soutěže Craig Revel Horwood.

„Šéfové řekli, že ačkoliv v nadcházející sérii ještě žádný pár stejného pohlaví není, jsou k tomuto kroku otevření. Show odjakživa reflektovala moderní Británii,“ cituje server Mirror jednoho ze členů štábu.

Modelka a zpěvačka Sophie Ellis-Bextor

Modelka a zpěvačka Sophie Ellis-Bextor

Tenistka Martina Hingisová

Tenistka Martina Hingisová

Ještě před rokem přitom vedení BBC takovou změnu odmítalo s tím, že Strictly Come Dancing je rodinným pořadem a oni na tom nehodlají nic měnit.

„Jednoznačně jsme se rozhodli zvolit dlouhotrvající taneční formát smíšených párů,“ prohlásili, když homosexuálové loni po změně volali a situace byla omílána v médiích.

Teď je ale vše jinak.

Zpěvák Will Young.

Zpěvák Will Young

Impulsem pro štáb britské verze StarDance dost možná bylo, že se páry stejného pohlaví v zahraničních formátech už objevily. V Austrálii se poměrně daleko dostal transvestita vystupující pod jménem Courtney Act, který tančil s profesionálem Joshuou Keefem.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat