Zemřel Stanislav Zindulka (†86): S divadlem se rozloučil teprve nedávno

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka. Smutnou zprávu iDNES.cz potvrdil ředitel divadla Vladimír Procházka. „Zemřel dnes krátce po poledni, ale nebylo to nečekané,“ dodal. Poté, co se herci vrátila těžká nemoc, dobrovolně se s jevištěm rozloučil. „Věděli jsme to my a věděl to i on, že už si nezahraje,“ uvedl šéf pražské scény, kde Zindulka působil od poloviny 90. let.

„Pan Zindulka byl jedním z předních herců našeho divadla, kde působil od roku 1994,“ uvedl šéf Činoherního klubu Vladimír Procházka. Loni v květnu Stanislav Zindulka převzal cenu za celoživotní přínos českému humoru v rámci jubilejního festivalu Komedy Fest Plzeň. 

Svoji úplně poslední roli odehrál na prknech Divadla bez zábradlí v silvestrovském představení Jistě, pane premiére! Držitel Českého lva za vedlejší roli ve filmu Babí léto a Ceny Thálie, kterou získal v roce 2016 za celoživotní činoherní mistrovství, se tehdy svěřil s tím, co plánuje pro dny volna.

„Teď budu odpočívat. Ale do divadla se zajdu podívat, sice už jenom jako divák, ale o to radši,“ prozradil po svém posledním divadelním partu ve hře Jistě, pane premiére! Zindulka.

„Bylo to dojemné. Cítil jsem v krku obrovský knedlík. Nevzpomínám si, že bych se tady u nás někdy loučil s takovou hereckou legendou,“ svěřil se se svými pocity majitel Divadla bez zábradlí Karel Heřmánek, který herci poděkoval přímo na pódiu.

Zindulka si naposledy zahrál ve filmu Narušitel, který měl premiéru na konci ledna. Známý byl ze seriálu Vlak dětství a naděje, kde si zahrál s Helenou Růžičkovou, či z filmu Babí léto s Vlastimilem Brodským, za něhož získal Českého lva. Zahrál si i v seriálech Ulice, Dáma a Král, Labyrint, Život na zámku nebo Hospoda.

Komentáře