Souboj slavných matek: Patří dítě do postýlky, nebo má spát s rodiči?!

Michaela Tomešová a Andrea Růžičková, co slavná matka, to jiná výchova. | foto: Herminapress

Herečky Andreu Růžičkovou (33) a Michaelu Tomešovou (27) spojuje nejen profese, ale i to, že se nedávno staly matkami. Zásadně se ale rozcházejí v přístupu k výchově svých ratolestí. Zatímco jedna sází na intuici, druhá má raději jasně vymezená pravidla a mantinely.

Příkladem za všechny je třeba to, kde má miminko usínat. Míša Tomešová od začátku trvala na tom, aby malý Kristián měl svoji postýlku. 

„Na začátku mi to samozřejmě trhalo srdce, protože jsem měla pocit, že mu provádím hroznou věc, když ho tam nechám samotného, ale rychle si zvyknul. Navíc každý den usíná plus minus ve stejnou dobu,“ pochvaluje si herečka. „Je důležité, aby byly v jeho životě i chvíle, kdy je odkázaný sám na sebe, kdy se musí zabavit sám,“ míní Míša, která tím ale v žádném případě nechce říct, že miminka a batolata mají vyrůstat jako dříví v lese.

Andrea Kerestešová na druhou stranu říká, že si její syn Tobiáš sám řekne, až bude chtít být sám. Zatím spí se svými rodiči v jejich posteli. „Nechává nám pár hodin na to, abychom si s tatínkem popovídali. Ale jinak se z ní nechce hnout, a když ho dáme do postýlky, tak se mu to vůbec nelíbí,“ svěřila se hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Nezbývá než doufat, že touha po osamostatnění přijde co nevidět, jinak manželům Růžičkům hrozí, že s malým synkem budou nocovat až do jeho puberty. „Toho bych se nebála, každé dítě je originál, stejně jako jeho rodiče, takže univerzální recept ani způsob výchovy neexistuje,“ uzavírá Růžičková. Ze stejného důvodu nemusí ani „dobře míněné“ rady svého okolí nebo zkušenějších matek. „Když něco nevím, tak se zeptám. Mám štěstí, že mí blízcí to respektují a nic mi nevnucují,“ dodává herečka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 26. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Super
  6
 • Haha
  6
Komentáře